Wpis z mikrobloga

@konfalkon: był taki okres, po tym jak nie udało się zająć Kijowa i robili przegrupowanie że można było wycofać się z twarzą. Ot obwarować rejon Donbabwe i Ługandy i ogłosić że zabezpieczyli ich byt bo o to przecież chodziło. Propaganda przerobiła by to na sukces, bo pokazali siłę i ustawili "bratni" naród, Niemcy i Francja pobiegły by z radością wznawiać wymianę handlową.
Ale kałamuckie plemię zbyt durne i nie ogarnęło swojej
Po co Rosja dalej ciągnie wojnę, której i tak nie będzie w stanie wygrać?


@konfalkon: Wojna nadal trwa. To Rosja narzuciła Ukrainie wojnę na wyczerpanie. Tak więc przynajmniej w Rosji ktoś uważa że ten typ wojny Rosja może wygrać. Oczywiście Rosja nie zajmie całej Ukrainy bo to już dawno poza jej zasięgiem. Ale może oderwać od Ukrainy np wszystkie tereny które dzisiaj okupuje. No ale zobaczymy. Ja uważam że Ukraina w
@konfalkon: Ważna rzecz - nie kieruj się propagandą na wykopie. Ja też jak i każdy prawdziwy Polak życzę dobrze Ukrainie ale nie jest tak różowo jak wykopki opisują. Wykrwawiają się zarówno rosjanie jak i Ukraińcy. Nawet jeśli Ukraińcy nie pękną to nie sądzę, żeby mieli aż tyle rezerw, żeby odbić wschodnią Ukrainę i Krym. Jasne, że NATO trochę sprzętu dośle ale do odbijania terenów trzeba niestety krwi a rosja nie jest
@Koniasz: Teraz to wszystko zależy od zachodu według mnie. Ile UA dostanie wsparcia tyle uda się im odbić. Obecnie obie strony mocno się męczą. Ruscy potrzebują mięsa z więzień żeby coś pchać, Ukraina ograniczana jest liczbą i jakością sprzętu z NATO i też się wykrwawia.
Im dłużej to nie jest na naszej ziemii tym lepiej dla nas. No i trzymajmy kciuki, że wojna na Ukrainie nie będzie początkiem większego konfliku.
Całe szczęście głównie swoje ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Sitwa: Ostatnio z wielu źródeł można było jednak poczytać że to Ukraina szybciej traci siły z racji mniejszego potencjału. I nikt już nie wierzy w informacje od Ukrainy że Rosja w rejonie Bachmutu ponosi 5 krotnie większe straty.