Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko odnośnie sieci w domu i udostępniania zasobów lokalnie.
Mam 3 komputery PC w domu, 2 WiFi, 1 po kablu. Wszystkie na Win10 Pro.
Na każdym z komputerów mam udostępniony folder z pełna kontrolą dla Wszystkich.
Na kompie podłączonym po kablu widzę w Sieciach pozostałe połączone po WiFi. Mogę korzystać z zasobów tych komputerów.
Natomiast na komputerach połączonych po Wi-Fi nie widzę w Sieciach komputera który jest na kablu.
Muszę ręcznie wpisać adres IP komputera i dopiero mi się pojawia w Sieciach.
Jak zrobię restart kompa (WiFi) to znowu nie widzę kompa z kabla. Ponownie muszę podać adres IP komputera z kabla.
Ma ktoś jakiś solution ?
#komputery #siecikomputerowe #sieci
  • 8
  • Odpowiedz
@AnThRaX: w "Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania" masz na komputerze po kablu włączone opcje "Włącz odnajdownie sieci"?
  • Odpowiedz
@AnThRaX: a wszystkie trzy komputery są w jednej podsieci ze wspólną adresacją? Nie jest tak, że te po wifi masz pod osobnym routerem, niejako za dodatkowym NATem? Twój accesspoint aby nie ma włączonej izolacji między klientami?
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P:
Adresacja jest wspólna. Wszystkie komputery mają tą samą sieć 192.168.100.X / 255.255.255.0

Trafna uwaga odnośnie połączenia. Dwa kompy po Wi-Fi mam podpięte do Access Point Ubiquiti, a kompa po kablu mam wpiętego do routera do którego podpięty jest Access Point.

Jeśli chodzi o ustawienia routera (#!$%@?łej) to nie poszaleję, bo jest on dostarczony od proividera, a ten zastrzegł sobie do niego dostęp. Nie znam loginu i ani hasła.

Jedyne co
  • Odpowiedz
@AnThRaX: o ile mnie pamięć nie myli, to na Ubiquiti można ustawić coś takiego, jak izolacja klientów od siebie. Nie bardzo pamiętam, gdzie, ale poszukaj.
  • Odpowiedz