Wpis z mikrobloga

@rzep_psiego_ogona: jak zacząłem robić przewidywania, to nie było jeszcze wiadomo, że to już ogłoszą. Spodziewałem się, że to będzie najszybciej za tydzien xd Na tym etapie, to w niektorych latach nawet nie znaliśmy jeszcze wszystkich piosenek
@wykopkowiczz: Myślę, że to bardzo nieprzewidywalny półfinał i będzie dużo zaskoczeń. Brak bardzo wyrazistych propozycji, nie wiadomo jak Austria tego Edgara przedstawi i czy ludzie to kupią. Pewnie będzie duża siła diaspor, więc Polska, Rumunia, Albania mogą wejść kosztem np. Belgii, Estonii czy Australii. Na Danię mogą głosować małolaty.
@wykopkowiczz: no i co, jak teraz wyglądałby twój ranking z przewidywaniami?
San Marino bardziej już upaść nie mógło xd, ale wg. mnie Albania może też na 100% kupować sobie bilet powrotny i Armenia też osłabiła trochę szansę na awans (chyba że wejdzie kosztem Danii). Za to Belgia w takim ustawieniu wydaje się pewniakiem (nie wierzę, że to piszę :l).
@rzep_psiego_ogona: z pierwszego Holandia przeskakuje przed Szwajcarie moim zdaniem. Łotwa jeszcze mniejsze szanse, a Portugalia troche większe. Chorwacja prawie pewny awans. Czechy też w górę, może nawet przed Norwegię. W drugim to Dania w dół, Belgia w górę (tu już prawie pewniak), Grecja w góre, Polska w dół a Australia i Litwa jeszcze się umocniają. Albania nienajgorsza pozycja, ale dalej ciężko. Rumunia w czarnej dupie xd
@wykopkowiczz: BBC chyba naprawdę nie lubi Rumunii, najpierw opublikowali podcast w którym jacyś zaproszeni goście szykanowali Rumunię nazywając ją najgorsza piosenka ze wszystkich (a nawet mówili, że Rumunia lepiej by zrobiła wycofując się z konkursu, niż brać udział z taką słabą piosenkę wtf żeby było śmieszniej to powiedział jakiś typ z Irlandii xd), i dobili szanse takim ustawieniem, ech. Szkoda chłopaka, oby się nie zraził po tym wszystkim. Takie bluesowe klimaty
@rzep_psiego_ogona: właśnie też na to zwróciłem uwagę. Ja nie rozumiem tego hejtu na Rumunię. Przyznam że niezbyt lubię te piosenkę, ale to raczej moje preferencje po prostu. W życiu bym tego nie nazwał najgorszą piosenką. Staging w preselekcjach był beznadziejny, ale to nie ma nic wspólnego z samą piosenką akurat. Do tego nie widzę sensu w jechaniu po 18 latku, który nawet wcale nie śpiewa kiepsko, a wręcz powiedziałbym że jest