Wpis z mikrobloga

Mam takie #pytanie - czy taki ulock ze zdjęcia da się przeciąć bez użycia kątówki? Bo patrzyłem że w sumie ten pałąk ma 14mm średnicy czyli podobnie co 5 razy droższy kryptonite. Zastanawiam się czy z takim zapięciem będę mógł zostawić 2 rowery w garażu (każdy warty 1k)

https://gerda.pl/sklep/zapiecie-rowerowe-u-lock-ultra-245-165s
#zapiecierowerowe #ulock #rower
a665321 - Mam takie #pytanie - czy taki ulock ze zdjęcia da się przeciąć bez użycia k...

źródło: 1588_um2m8qbbmehgu22o

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a665321: masz na myśli garażowiec typu otwartego czy faktycznie własny, oddzielny garaż?
myślę, że zabezpieczenia są jedynie skuteczne gdzieś na widoku i w stosunku do przypadkowych złodziejaszków.
Z drugiej strony rower 1k? Ktoś będzie chciał kraść?
  • Odpowiedz
  • 0
masz na myśli garażowiec typu otwartego czy faktycznie własny, oddzielny garaż?

Garaż w bloku wspólny dla mieszkańców

myślę, że zabezpieczenia są jedynie skuteczne gdzieś na widoku i w stosunku do przypadkowych złodziejaszków.

Z drugiej strony rower 1k? Ktoś będzie chciał kraść?


@
  • Odpowiedz
@a665321: ulock z uwagi na grubość lepszy, niż linka, czy łańcuch, tylko jak już, to weź takiego z blokadą obrotu szekli, żeby trzeba było 2 razy ciąć, a nie tylko 1 ramię. Ja bym osobiście nie zostawił roweru na noc poza domem, a już na pewno nie w miejscu ogólnie dostępnym typu wspólny garaż, ale to już Twoja decyzja.
  • Odpowiedz
nożyce hydrauliczne powinny spokojnie sobie poradzić, tu masz 12mm I cięcie zajmuje jakieś 15s.


@Iifeform: no to keeper miekkie gówno. Na hartowanej stali to takie żeczy wymiękają
  • Odpowiedz
czyli z grubsza nie ma różnicy czy to zapięcie za 60zł czy za 300?


@a665321:

oczywiście ze jest. Jak masz konkretne zapięcie to takie nożyce psu na bude sie zdadzą. Link
  • Odpowiedz
@a665321: Nie ma monitoringu w garażu? Może ja jestem naiwny, ale trzymam w hali garażowej 3 rowery, z których każdy jest warty więcej niż Twoje dwa. Z czego dwa są spięte ze sobą linką, a jeden stoi luzem.
Jeśli jest monitoring, to linka będzie spoko, żeby ktoś ewentualnie nie wyszedł z rowerem jak z własnym, tylko musiał się poszarpać. Myślę, że takie zapięcie będzie wystarczające, ale to tylko moje przypuszczenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@pp93: co mi po tym monitoringu? W sąsiednim bloku samochód ukradli z garażu, jest monitoring ale na twarzy maseczka i ten monitoring nic nie da jak tam ktoś nie siedzi ciagle.
Dodatkowo w obecnym garażu monitoringu bezpośrednio na komórkę nie ma i jest tylko na wjazd/wyjazd, monitoring jest „przegladany” przez ciecia co 30 minut.
Kiedyś centralnie pod kamera ktoś mi ukradł laptopa w publicznej bibliotece to się okazało ze akurat
  • Odpowiedz
@bibsz: op pytał o średniej jakości ulock 14mm, a Ty wyskakujesz z 18mm monstrum w cenie połowy wartości roweru OPa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nożyce hydrauliczne Yato 43cm za 200zl spokojnie przetną te ulocki z niższej półki i to wcale bez stołu warsztatowego.
  • Odpowiedz
z kolei oprócz otwarcia siłowego zawsze można w 2 minuty otworzyć wytrychem :D ale z tym już się chyba niewiele da zrobić


@a665321: jak jesteś jest mistrzem w tej dziedzinie który potrafi otworzyć każdy zamek to pewnie tak.
ale tacy to raczej nie kradną rowerów.
  • Odpowiedz
op pytał o średniej jakości ulock 14mm,


@Iifeform

nie - OP nie pytał o średniej jakości ulocka ale o porównanie czegoś za 70 zeta z (uwaga cytat) 5 razy droższym kryptonite
  • Odpowiedz
czy taki ulock ze zdjęcia da się przeciąć bez użycia kątówki?


@a665321:

Brzeszczotem z węglików pójdzie każdy ulock, ale cięcie potrwa
  • Odpowiedz