Wpis z mikrobloga

@a665321: masz na myśli garażowiec typu otwartego czy faktycznie własny, oddzielny garaż?
myślę, że zabezpieczenia są jedynie skuteczne gdzieś na widoku i w stosunku do przypadkowych złodziejaszków.
Z drugiej strony rower 1k? Ktoś będzie chciał kraść?
masz na myśli garażowiec typu otwartego czy faktycznie własny, oddzielny garaż?

Garaż w bloku wspólny dla mieszkańców

myślę, że zabezpieczenia są jedynie skuteczne gdzieś na widoku i w stosunku do przypadkowych złodziejaszków.

Z drugiej strony rower 1k? Ktoś będzie chciał kraść?


@gargantel: Po tym jak mi się włamali do komórki żeby ukraść wiertarkę za 200 zł wszystkiego się spodziewam xD

nożyce hydrauliczne powinny spokojnie sobie poradzić, tu masz 12mm I cięcie
@a665321: ulock z uwagi na grubość lepszy, niż linka, czy łańcuch, tylko jak już, to weź takiego z blokadą obrotu szekli, żeby trzeba było 2 razy ciąć, a nie tylko 1 ramię. Ja bym osobiście nie zostawił roweru na noc poza domem, a już na pewno nie w miejscu ogólnie dostępnym typu wspólny garaż, ale to już Twoja decyzja.
nożyce hydrauliczne powinny spokojnie sobie poradzić, tu masz 12mm I cięcie zajmuje jakieś 15s.


@Iifeform: no to keeper miekkie gówno. Na hartowanej stali to takie żeczy wymiękają
czyli z grubsza nie ma różnicy czy to zapięcie za 60zł czy za 300?


@a665321:

oczywiście ze jest. Jak masz konkretne zapięcie to takie nożyce psu na bude sie zdadzą. Link powyżej.

Wyszedłem z założenia że najtańszy markowy ulock jest lepszy od dowolnej linki i większości łańcuchów


to juz niekoniecznie. Łańcuchy też daja radę. Po prostu musi być mocna twarda, hartowana, stal. Linki nie.
@a665321: Nie ma monitoringu w garażu? Może ja jestem naiwny, ale trzymam w hali garażowej 3 rowery, z których każdy jest warty więcej niż Twoje dwa. Z czego dwa są spięte ze sobą linką, a jeden stoi luzem.
Jeśli jest monitoring, to linka będzie spoko, żeby ktoś ewentualnie nie wyszedł z rowerem jak z własnym, tylko musiał się poszarpać. Myślę, że takie zapięcie będzie wystarczające, ale to tylko moje przypuszczenia.
Edit:
@pp93: co mi po tym monitoringu? W sąsiednim bloku samochód ukradli z garażu, jest monitoring ale na twarzy maseczka i ten monitoring nic nie da jak tam ktoś nie siedzi ciagle.
Dodatkowo w obecnym garażu monitoringu bezpośrednio na komórkę nie ma i jest tylko na wjazd/wyjazd, monitoring jest „przegladany” przez ciecia co 30 minut.
Kiedyś centralnie pod kamera ktoś mi ukradł laptopa w publicznej bibliotece to się okazało ze akurat wtedy
@bibsz: op pytał o średniej jakości ulock 14mm, a Ty wyskakujesz z 18mm monstrum w cenie połowy wartości roweru OPa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nożyce hydrauliczne Yato 43cm za 200zl spokojnie przetną te ulocki z niższej półki i to wcale bez stołu warsztatowego.
z kolei oprócz otwarcia siłowego zawsze można w 2 minuty otworzyć wytrychem :D ale z tym już się chyba niewiele da zrobić


@a665321: jak jesteś jest mistrzem w tej dziedzinie który potrafi otworzyć każdy zamek to pewnie tak.
ale tacy to raczej nie kradną rowerów.
op pytał o średniej jakości ulock 14mm,


@Iifeform

nie - OP nie pytał o średniej jakości ulocka ale o porównanie czegoś za 70 zeta z (uwaga cytat) 5 razy droższym kryptonite
czy taki ulock ze zdjęcia da się przeciąć bez użycia kątówki?


@a665321:

Brzeszczotem z węglików pójdzie każdy ulock, ale cięcie potrwa godzinę.

Jak te rowery nie wyglądają na chodliwy towar, np. ładne górale, to bym zapinał najtańszym ulockiem.

Jak rowery bardziej chodliwe to może tani ulock z alarmem?