Wpis z mikrobloga

bo przez wywindowane ceny mieszkań demografia w Polsce leci na łeb


@Operator_imadla: Demografia w Polsce leci na łeb od dawna i ma niewiele wspólnego z cenami mieszkań. Najlepsza demografia w Polsce była kiedy w czasach gierkowskich trzy pokolenia mieszkały razem na 48m2. Z kolei na zachodzie beżowi ludzie mnożą się lepiej w wynajmowanych mieszkaniach i na socjalu niż bogaci w willach. Demografia wynika z czynników kulturowych i priorytetów życiowych a nie
@pastaowujkufoliarzu: kompletnie nie rozumiesz motywacji dzisiejszych młodych.

Młodzi są bombardowani kwestiami usamodzielnienia się i wychodzenia na swoje.

W koło dziennikarze nakręcają tę kwestię, pokazując mapki z trendami europejskimi wyprowadzania się z domu rodzinnego.

Z innej strony młodzi też widzą, że starzy Polacy są skąpi/chytrzy, zajmują stołki i nie chcą przyuczać młodych, aby przez co rzadko dochodzi do zjawiska, w którym uczeń mógłby przerosnąć mistrza.

Kraj zbudowany na kompleksach, który zamiast je
@patrolez: patriotyzm w sensie gospodarczym to jest utrzymywanie siebie samego i własnej rodziny, dawanie innym pracy, płacenie im za to godnego wynagrodzenia i uczciwe odprowadzanie podatków do budżetu. I tyle.

To co państwo potem robi z tymi pieniędzmi które pobrało w podatkach to już sprawa polityków, którzy zazwyczaj reprezentują przeciętnie taki poziom jak obywatele, którzy ich wybierają. Nie ma żadnych przeszkód, żeby państwo te miliardy, które dostaje np z branży deweloperskiej
@pastaowujkufoliarzu: no i mają rację, bo to młodzi mają bardziej elastyczne organizmy w sensie biologicznym i w sensie zdolności do adaptacji, czy przyswajania wiedzy, a ta młodość nie trwa wiecznie.

Naród, który nie zainwestuje w rozwój młodych i nie da im przestrzeni do rozkwitania, a doprowadzi do ich stagnacji, to po prostu wyginie (lub się bardzo mocno zredukuje).

W życiu każdego człowieka, od narodzin, do śmierci, są takie kluczowe momenty, które
@Operator_imadla: dziś katastralny, a jutro na drugie auto, na rower, na drugą komórkę lokatorką, na drugie miejsce postojowe lub będą liczyć od wartości. Kupujesz auto droższe niż 200 tysięcy, to płacisz plus 1,5% i #!$%@?. Rozwiązaniem jest #!$%@? się Państwa w rynek. Jak wprowadzą od wartości, to granice będą przesuwać w jedną stronę, tak samo jak z limitami na płatności gotówką. Wszystko po to żeby trzymać obywateli za mordę. Ceny mieszkań
za 10 lat może Ci się poszczęści i będziesz miał 2 mieszkania lub coś odziedziczysz i co wtedy.


@Marty_Mcfly87: no i wtedy przechodzisz na drugą stronę "mocy", w której masz wpływ i zdolność formowania kształtu życia drugiej osoby, a więc zyskujesz moce, w których oczekuje się od ciebie odpowiedzialności społecznej.

Mając np. 5 mieszkań, możesz wpłynąć na życie od 5, przez 15, do ~20 istnień ludzkich.