Wpis z mikrobloga

@darmat91: Kontrakty są symetryczne, czyli zawsze tyle samo longów co shortów. Możesz co najwyżej sprawdzać pozycjonowanie w podziale na producentów, dużą spekułę, hedge. Szukaj pod hasłem Commitments of Traders.
  • Odpowiedz
@darmat91: tak jak pisze @DJ007 na każdego kupującego kontrakt przypada sprzedający, więc proporcje to 50 na 50, jedynie możesz sprawdzić proporcje na cfdekach bazujących na danych kontraktach - np. na xtb, kiedy to grających jest wielu a druga strona transakcji jest osamotniona (broker z którym się zakładasz)
  • Odpowiedz
  • 0
@DJ007: @bruhhhhhhhh Dzięki! W takim razie mam pytanie do platformy Xstation na xtb: na ich stronie znalazłem że można sprawdzić market sentiment w zakładce analiza rynku (zakładam że to jest mniej więcej to o czym pisaliście). Ja jednak nie posiadam takiej zakładki na swojej platformie. Wiecie może jak ją dodać?:
darmat91 - @DJ007: @bruhhhhhhhh Dzięki! W takim razie mam pytanie do platformy Xstati...

źródło: xtb 2

Pobierz
  • Odpowiedz
@darmat91: o ile mi wiadomo to ta zakładka znikła, ale na aplikacji mobilnej możesz wejść bezpośrednio na dany intrument i tam znajdziesz sentyment
@inwestorek11 wolumen cfd na xtb, żeby sprawdzic wolumen to musiałbyś popatrzyć na tradingview na większe giełdy na wolumen pary btcusdt
  • Odpowiedz
@darmat91: a i jeszcze jedno, nie sugerowałbym się za bardzo wartościami jakie tam znajdziesz - mają małą wartość prognostyczną, ale tak w ramach ciekawostki warto zawsze sprawdzić xd
  • Odpowiedz