Wpis z mikrobloga

#it #komputery #kiciochpyta
Kurde dziwna sprawa i nie mam pojęcia czym to może być spowodowane.
Rodzicom złożyłem kompa do biura ze swoich gratów, a że mają stary monitor (VGA/DVI), kupiłem kabel HDMI-DVI-D podłączam (pod integre) i brak obrazu. Ze starego kompa, który tam mają obraz idzie na monitor (tym kablem HDMI-DVI). HDMI-HDMI u mnie w domu działało jak podpinałem pod TV. Pożyczyłem, więc przejściówkę HDMI-VGA i obraz jest. Pożyczyłem przejściówkę HDMI-DVI i obrazu nie ma.
Płyta Z390 Tomahawk + CPU 8600K
Jakiś pomysł w czym leży problem?
  • 11
@Soczi: Ej miałem kiedyś taki problem xD Nowy komp i stary monitor

Chodzi mniej więcej o o coś takiego że sygnał cyfrowy w jakiejś tam konfiguracji przejściówek po prostu nie przechodzi xD

Sprawę załatwił zakup jakiejś "odwrotnej" przejściówki (ciężko mi to opisać) .

Sorry za bardzo ogólną odpowiedź ale to było w roku pańskim 2016 i po prostu nie pamiętam xD
@inzynier_robert: ale pisałem, że tym samym kabel ze starego kompa sygnał idzie :D I to jest najciekawsze w tym wszystkim.
@m_ney no właśnie nie pamiętam jaką przelotkę pożyczyłem od kumpla, ale możliwe, że to też dvi-d
Wpadłem na pomysł by spróbować przejściówki DP-DVI, albo poszukać używanego monitora na HDMI.
@Soczi: miałem monitor LG który był wybredny i na jednej przeciowce HDMI DVI działał, a na innej nie. Prawdopodobnie brakowało jakiegoś sygnału bez którego większość monitorów działa i chińskie rączki oszczędzają ćwierć juana. Objaw był taki że się włączał ale nic się nie wyświetlało