Wpis z mikrobloga

Hej

Pytanie z kategorii "mission impossible".

Potrzebuję monitora, który w miarę dobrze sprawdzi się w dwóch skrajnie różnych zastosowaniach - gaming oraz obróbka foto Lightroom.

Celuję w monitor 27' przy rozdzielczości 2560x1440. Wyższe odświeżanie byłoby miłym dodatkiem, ale jeżeli ma go nie być kosztem lepszych parametrów samego panelu, to spoko, obejdzie się.

I tak, wiem, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, aczkolwiek chciałbym zaznaczyć, że też nie jestem niewiadomo jakim pro userem - aktualnie oba zadania z powodzeniem wykonuje na najprostszym biurowym, poleasingowym monitorze HP w rozdzielczości FHD - do amatorskich zastosowań wystarcza, więc no nie potrzebuję niczego z kosmosu.

Powód zmiany dość błahy - niedawno wymieniłem kompa, w którym są wyłącznie złącza HDMI/DP, a monitor mam na VGA i niestety padła przejściówka, a w następną bawić mi się nie chce. Budżet? Do ustalenia, myślę, że okolice 1500zł to chyba odpowiednia kwota na coś, co będzie dobre, ale nie wybitne.

#monitory #komputery #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #lightroom #pcmasterrace #gry #grypc #monitor #adobe
  • 5
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric: faktycznie chciałbyś pogodzić wodę z ogniem ;) szukałnym czegoś co ma oszukńcze 10 bitów czyli 8 + FRC ;) bo te "prawdziwe" 10 bitów to nie spotkałem żeby miały odświeżanie powyżej 60 Hz ;) Nigdy nie maiłem monitora z lepszym odświeżaniem bo do grania to mam tv, wolę mieć dobry monitor do grafiki
  • Odpowiedz
@Evzen_Huml: Racja, mimo wszystko bardziej bym sie nastawial ze bedzie to monitor gamingowy z dodatkowym użyciem na fotografię, niż na odwrót - wychodzę z załozenia, ze skoro na biurowym sobie normalnie obrabiam fotki, to i takowy da radę. Aktualny monitor mam na matrycy TN i szału zdecydowanie nie ma (HP Compaq LA2405wg) - jako punkt odniesienia tak tylko dodam.
  • Odpowiedz
@Evzen_Huml: Ciekawi mnie to, bo sam jestem w podobnej sytuacji co autor, tzn również obrabiam zdjęcia na podobnym monitorze z matrycą TN i choć robię to czysto amatorsko, to mimo wszystko od czasu do czasu przesyłam te zdjęcia na różnego rodzaju galerie, gdzie zdjęcia przed przyjęciem na stronę są oceniane przez grupy tzw. screenerów (jak się domyślam, z porządnymi monitorami) i są one bez problemów przyjmowane, także chyba nie może być
  • Odpowiedz