Wpis z mikrobloga

ile kosztuje serwis zegarka na, na ten przykład, lekko modyfikowanym ETA day date? Tak szacunkowo? Zegarek cenowo 5-10k zł więc żadne cuda.
Jestem przed pierwszym zakupem i muszę się wszystkiego dowiedzieć. No i nie wiem czy nie wyszedłbym lepiej przy zakupie używki.
#zegarki
  • 8
a jak często robi się serwis gdy nic nie jest popsute?


@niegwynebleid: rzadko, powiedzmy zalecane jest raz na ok 5 lat zakładając że go często nosisz.
odnosnie polerki to też wiele zależy od tego jak wygląda koperta, czy są ostre krawędzie, powierzchnie szczotkowane i polerowane etc. to musiałby sam spec od odnawiania obejrzeć i wycenić indywidualnie (a takich którzy np nadspawują głębokie rysy i odtwarzają krawędzi jest mało i są drodzy).
@thewickerman88:

mało i są drodzy

Masz może namiary na sprawdzonych specjalistów od odnawiania kopert? Szukam od jakiegoś czasu i nie mogę znaleźć, a mam potrzebę odnowienia mosiężnej koperty, która później będzie złocona.
@Neto: namiarów nie, ale zajrzyj na FB na grupkę czasocholicy to wrzucają gości odnawiających koperty. Tam właśnie widziałem foty gdzie stalowe koperty naprawiano z naspawaniem etc. i ogarniano mega zniszczenia.
Odnośnie mosiężnej to rzeczywiście problem, szczególnie że w złoceniu największe kłopoty to są po nałożeniu powłoki. Raz że powłoka musi być odpowiednio gruba dwa traci się krawędzie bo złocenie wszystko zaokrągli a nie kojarzę żadnej firmy która złoci z późniejszym szlifowaniem