Wpis z mikrobloga

Czeka mnie wymiana amortyzatorów, bo przejeżdżając przez próg zwalniający zahaczyłem podwoziem i teraz pytanie czy wymiana samych amortyzatorów przód jest ok? mocowania amortyzatorów niedawno wymieniałem i są ok i sprężyny też. Chodzi o to czy wymiana samych amortyzatorów niczemu nie stoi na przeszkodzie? #motoryzacja #mechanikasamochodowa #volvofanclub
  • 9
Czeka mnie wymiana amortyzatorów, bo przejeżdżając przez próg zwalniający zahaczyłem podwoziem


@Fobiczek: nie widzę związku, amortyzator nie zapewni ci że nie zahaczysz o próg jak za szybko jedziesz
@Fobiczek: Miałem wywalone z przodu amortyzatory i wszystko progiem tarłem. Nawet na garbach zjeżdżając zdarzało się coś przytrzeć.

Mechanik zalecił mi wymienić wszystko w całej kolumnie prócz sprężyn tj. łożysko, jakieś mocowania itd.
@Fobiczek jedz na stację i sprawdź sprawność amortyzatorów a nie będziesz wymieniał bo zahaczyłeś. zapakowane miałeś auto, opony też niżej siadły bo pewnie nie uzupełniłeś ciśnienia wg tabliczki przy obciążeniu, za szybko przejechałeś i zahaczyłeś.

Ja jak miałem z tyłu amortyzator wylany to przy najechaniu na wybój, nawet wolno, czułem jak całe auto wężykowało na boki. Jak mam zapakowane auto to jadę przez hopki dużo wolniej.