Wpis z mikrobloga

  • 1
@t3m4: @mecenassrenas nie wiem, barykady na ulicach, palenie aut, niszczenie sklepów, bicie protestujących to tak ma wyglądać to praworządne państwo, którym mamy zostać. U nas na ulicach na czarnych marszach było bardzo mało incydentów, policja nie tłukła protestujących. We Francji to powtórka z żółtych kamizelek
@93michu93: jak by nie patrzeć policja ma prawo użyć w przypadkach określonych w ustawie środków przymusu bezpośredniego. Trochę mylisz skale porównując rzucanie kamieniami w policję i sklepy z kobietami, które noszą transparenty i coś wykrzykują.
  • 1
@mecenassrenas: ty chyba nie masz pojęcia o skali i ilości incydentów podczas czarnych marszów i protestu we Francji np. Żółtych kamizelek. Gdyby u nas policja przewróciła niepełnosprawnego z wózkiem to hur dur! Bijo! We Francji to spoko, pewnie zasłużył xD

Ale naprawdę nie masz pojęcia co się tam działo podczas protestu żółtych kamizelek jeśli porownujesz to do protestów w Polsce xD
  • 1
@mecenassrenas: podobne, jakies tam przepychanki z policja tez sie zdarzale. Malowanie czerwonym gownem po scianach kosciolow, ulicach i innych witrynach to nie jest trwale niszczenie? We Wroclawiu dlugo te czerwone blyskawice byly bo nie wiem czym malowali ale deszcz mial problem, zeby zmyc. Nie wiem czy ktos tego nie czyscil, jesli tak to dlaczego z moich podatkow?

Ale generalnie tak, uwazam, ze niszczenia mienia powinno byc karane, a jakies uderzenie gumowa
Malowanie czerwonym gownem po scianach kosciolow, ulicach i innych witrynach to nie jest trwale niszczenie?


@93michu93: czerwona farba nie spowodowała zawalenia żadnego kościoła lub jego części
Rzucanie kamieniami i butelkami tak tzn. zniszczyła samochody i sklepy
  • 0
@mecenassrenas: mam wrazenie, ze problemy z praworzadnoscia wystepuja tylko w Polsce gdy rzad jest nieprzychylny Brukseli. Jezeli chodzi o Niemcy i Francje to obojetnie co by sie nie dzialo to jest wszystko okej
a to u nas jaki był problem?


@93michu93: m. in taki że skracali kadencje prezesa TK przez ustawę choć nie można

A wyobrażasz sobie kwik jaki by podniosła opozycja gdyby policja palowala wszystkich agresorów na protestach w Polsce?


I dobrze skoro nie trzeba było pałować bo w sumie nie dochodziło do scen jak z paryża
  • 0
m. in taki że skracali kadencje prezesa TK przez ustawę choć nie można


@mecenassrenas: w ktorym roku ustawa? CHodzi o Przylebska?

I dobrze skoro nie trzeba było pałować bo w sumie nie dochodziło do scen jak z paryża


@mecenassrenas szkoda, ze w przeszlosci na marszach niepodleglosci o tym zapominali i tlukli uczestnikow ;/