Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody

Mircy jakie nowe auto do 160k?
po rozeznaniu rynku kompaktów chciałem kupić mazdę 3 ale okazuje się że z automatem kosztuje ponad 140k i trzeba na nią czekać 8 miesięcy, to zainteresowałem się więc mazdą 6 którą można dostać od ręki z silnikiem 2.0 i automatem mieszcząc się w budżecie.
jednak jest to już dość stary model i ma kilka wad, brak hybrydy,przestarzałe multimedia.
to dobry kierunek czy coś innego?
  • 10
@MinusZero: zgadzam się, to fajne auto. Swego czasu plułem sobie w brodę że nie kupiłem, tyle że to było ze 100 lat temu jak jeszcze sprzedawali wersje składanie w Japonii. Ja już mentalnie dziadzieje więc jedyne auto jakie mnie interesuje na ten moment to Volvo XC40
@MinusZero Przy takiej recesji to ten termin 8 miesięcy bardzo szybko się skróci. Przejeżdżam koło placu gdzie przybywają Mazdy z Japonii i dwa miesiące temu można było w golfa grać, a teraz wypełniony na maksa. 6 jest spoko, ale 2.0 to zdecydowanie za mało, u mnie dostępna tylko 2.5 i to też cienko na tak duży samochód. Mam 2.0 w mojej trójce drugiej generacji i żałuję że nie wziąłem z 2.5, bo
#samochody #motoryzacja #noweauto

@Szkodnik1: A na codzień jak Ci się tą trójką jeździ jeśli chodzi o miejsce z tyłu? Bo to wydaje mi się największą bolączką.
No i tak jak pisałem między nową trójką a szóstką mogę mieć realnie tylko 15k różnicy (rezygnując ze skóry w 6ce) więc ta 6ka kusi.
Co do silnika to dla mnie nie jest to mega istotne, jeżdżę jak złotówa.
Multimedia w 6ce są faktycznie tak
@MinusZero Zależy ile osób będziesz woził. W mojej trójce z tyłu miejsca tak w sam raz, mam sedana, weź hatchbacka to będzie więcej miejsca w bagażniku na większe graty. Chociaż zawsze w domu miałem najnowszą i najlepszą technologię, to w samochodzie absolutnie nie przywiązuje do tego wagi. Ważne żeby były dobre głośniki i podłączenie do Bluetooth. Obejrzałem multimedia na YT, żona ma podobne w Infiniti, bardzo łatwe w obsłudze.
https://youtu.be/IrSrMNVhVFM
@Szkodnik1 dzięki za odpowiedź. oczywiście 80 proc czasu jeżdżę sam,pozostały czas z żoną i dwoma córkami, żadna z nich nie przekracza 165 cm wzrostu więc chyba trójka dałaby radę.
@MinusZero Nie ma sprawy, moja córka też taka wysoka, zazwyczaj jeździ na przednim siedzeniu. Z racji że jestem zawodowym kierowcą, to jak jedziemy razem, żona prowadzi, a ja na tylnym siedzeniu z 175 cm wygodnie jestem wożony XD