Wpis z mikrobloga

@Yyyyywtf: Sabalenka ma tę przewagę że w zeszłym roku, w pierwszej połowie sezonu, praktycznie nie zdobyła żadnych wartościowych punktów. Jej 2022 rok był taki:
- Adelaide WTA500 - odpadnięcie w 2 rundzie (1pkt)
- AO - odpadnięcie w 4 rundzie (240pkt)
- Dubai WTA1000 - odpadnięcie w 2 rundzie (55pkt)
- Katar WTA500 - odpadnięcie w ćwierćfinale (190pkt)
- Indian Wells WTA1000 - odpadnięcie w 2 rundzie (10pkt)
- Miami WTA1000
@temp01_01: nie mowilem tego doslownie, bo to wciaz prawie najlepsza tenisistka swiata, ale miedzy hardem a clayem jest dla niej duza rozbieznosc poziomow. Ona w 2022 miala na maczce 9:5 statystki. Iga miala 18:1. Clay to głównie fizyczność, nawierzchnia stworzona dla takich graczy jak Alcaraz, Djokovic, Świątek, Nadal. Siłowo grający tenisiści tam tracą swój główny atut.
@asdfiksowy: Tak, wiem że są to najwolniejsze nawierzchnie i wszyscy liczą na to że w tym okresie: Stuttgart, Rzym, Madryt, RG Iga znów będzie w formie, ale nie można wykluczyć że Sabalenka i Rybakina (oraz inne zawodniczki) również nie podkręcą poziomu.
Iga cały czas podkreśla że Paryż to jej najbardziej ulubiony turniej, a Rzym to z kolei najwolniejsza nawierzchnia na całym turze.
Zobaczymy jak to będzie. Osobiście trzymam kciuki że wszystko
@temp01_01: warto również dodać, że siłowe zawodniczki poza wyjątkiem Sereny mają tendencję do bardzo chwiejnej formy. Iga gra od 2-3 lat na bardzo wysokim poziomie. Takie zawodniczki jak Sabalenka mają formę przez pół roku a potem bardzo często codziennością stają się liczne DF'y, 5 metrowe auty i siatki. (patrz pliskova)