Wpis z mikrobloga

Jaki sprzęt do filmowania najbardziej się obecnie opłaca? Fajnie jakby miał IBIS, odchylany ekran, 4k/23.976. Myślę, że APS-c albo fullframe. Fajnie było by zamknąć się w budżecie około 6k jeżeli chodzi o puszkę i przynajmniej 1 obiektyw.

Myślałem na początku nad czymś w stylu Fuji X-T30 ii, bo bardzo mi się podobają, lubie robić też foty i podobają mi się wbudowane film effects, ale problem jest taki, że nie ma IBISa. Czy ktoś tutaj go posiada?

#filmowanie #fotografia
  • 6
@Parotia: ten ibis w filmowaniu aż takie różnicy nie zrobi co jakiś starszy gimbal. Jeśli chodzi o samo filmowanie to X-T3 jest świetne pod względem cena/jakość masz 4k60fps w fajnym bitrate, do tego 10bit prosto z puszki.
@bzdecior: Problem z xs-10 jest taki, że z jakiegoś dziwnego powodu Fuji zrobiło odchył i wywalili charakterystyczne dla ich aparatów pokrętła i wstawili tam system P S A M, co jest wg mnie pomyłką, bo w końcu cała magia Fuji to myślenie nieco inaczej na temat ustawiania wszystkiego. O ile aparat może i sam w sobie spoko, to mi po prostu nie leży, że zrobili z niego takiego odmieńca.

@cohontes Tak,
bo w końcu cała magia Fuji to myślenie nieco inaczej na temat ustawiania wszystkiego.


@Parotia: chyba kwestia przyzywczajenia. To mój pierwszy aparat, więc nawet nie wiem, jakie są standardy.

Pokrętło przednie, pod prawym palcem wskazującym, służy mi za regulację przesłony (zamiennie z pierścieniem na obiektywie).
Kciuk prawej ręki operuje tylnym pokrętłem odpowiedzialnym za czas pracy migawki.
ISO jest pod przyciskiem na obudowie (ale można równie dobrze zaprogramować je pod pokrętło po