Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #polacyzagranica #cebulacontent #notsocoolstory

Mirki znacie pewnie taka firmę #ryanair która lubi zarabiać na wszystkim co sie da. Od 1 lutego wprowadzili miejscówki przypisane do kazdego biletu. Tak się zdarzyło, ze leciałem pierwszego dnia kiedy to "udogodnienie" zostało wprowadzone. Późny wieczór lot z jednego polskiego lotniska, w hali odlotów pełno #polakibiedakicebulaki i pchanie się do samolotu, ale do tego można się przyzwyczaić.

Jako, ze wszyscy zostali poinformowani o tym ze muszą siadać na wyznaczonym miejscu wszyscy pobiegli jak najszybciej do samolotu. Większość oczywiście zignorowała informacje o przydzielonym miejscu i porozsiadała się tam gdzie się podoba. Kiedy przyszla moja kolej na moim miejscu siedział typowy janusz który po angielsku rozumie tylko work i pay slip. Kiedy poprosiłem go o zwolnienie miejsca pokazując mu mój bilet grzecznie powiedział mi żebym spieprzał bo on siedzi kolo swojej zony i przed nim jest wolne miejsce. Po poproszeniu stawardessy pan zabardzo nie rozumial o co chodzi i dalej dopiero ruszył swoje miejsce gdy zagrożono, ze zostanie ukarany. Przy czym komentował jak źle traktują pasażerów i ze lepiej trzeba było pojechać do jukej autokarem.
  • 9
  • Odpowiedz
@maven13: serio? Na wszystkich lotach?? NO #!$%@? NARESZCIE!

Nic tak mnie nie #!$%@? jak kolejka przy bramce na PONAD GODZINĘ PRZED PRZYLOTEM samolotu.

... czy to po prostu opcja za którą płacisz?? I tak spoko. ;)
  • Odpowiedz
@Jubei: no sam jestem za tym rozwiązaniem, i jest obowiązkowe. Stanie w kolejce jest chyba wymysłem diabla.

@DostawcaKaloszy: tylko to bez sensu kiedy i tak siądziesz na swoim miejscu nie ważne czy będziesz pierwszy czy ostatni
  • Odpowiedz
@kravjec: przy takim budżetowym locie faktycznie się nie opłaca :)

@maven13: tak, ale z drugiej strony oszczędzisz sobie stania w kolejce.

Tak czy inaczej da się bez tego żyć, sam lot i tak trzeba przeboleć, bo niektórymi podmiejskimi PKS-ami podróżuje się wygodniej.

  • Odpowiedz
@DostawcaKaloszy: akurat bicie braw było jak leciałem do Polski. W sumie nie musisz stac w kolejce bo siedzisz sobie spokojnie i czekasz az kolejka sie przesunie do konca i wtedy i tak wszyscy musza czekac na wejscie do samolotu
  • Odpowiedz