Wpis z mikrobloga

vw 1.4tsi, 190k km, 2010r
czy wymieniać łańcuch rozrządu?
nic specjalnego nie słyszę ale mechanik mi sugeruje wymianę, mówi że może przeskoczyć ale boję się że mnie naciąga
jaki objaw czy dźwięk wskazuje że trzeba by wymienić?

#motoryzacja #samochody
  • 10
to zależy, jak chcesz nim jeszcze długo jeździć to bym zrobił rozrząd, jak długo go nie chcesz trzymać to bym olał.


@Rst00:
mam nadzieję że 100k km jeszcze nim zrobię, zawsze myślałem że łańcuch to na 500k powinien starczyć
@Shellthorn: przecież op nawet napisał że tam jest łańcuch... to o czym mówisz to bolączka 1.2 Pure tech.

@DarekMarek jeśli dobrze kojarzę to 1.4 tsi miały w tych latach problem z gównianymi łańcuchami, które lubiły się rozciągać. Możliwe że mechanik ma rację i pasuje wymienić bo lata za luźno.
@DarekMarek: no to na pewno warto zmienić. To nie są czasy gdzie łańcuch przejeżdżał 500k km, są przypadki że po 100k już się łańcuch kończył bo już o takich historiach też słyszałem. Wiadomo - można ryzykować i być może akurat Twój wytrzyma 300k ale szczerze w to wątpię. Pogadaj jeszcze z innym mechanikiem albo zadzwoń do ASO i zapytaj po VINie niech Ci sprawdzą co ile producent zaleca wymianę. W tych