Wpis z mikrobloga

@tyrytyty: @Waski_jest_debesciak to, co obecnie potrafi AI już jest niesamowite. Chyba żaden wynalazek jak dotąd tak szybko sie nie rozwijał. To co potencjalnie oferuje AI przerasta oczekiwania i wyobraźnię. AI będzie nie tyle, co kolejną rewolucją przemysłową, ale dokona przemiany cywilizacyjnej. AI w połączeniu z robotami wymiecie rynek pracy i jedynie specjaliści będą się liczyć, a to oznacza, że nawet słabi studenci nie będą mieli roboty. Wprowadzenie dochodu gwarantowanego to będzie
@tyrytyty: Nie sądzę, żeby ten dzień prędko nadszedł. Megainteligencja myli się nawet na prostej matematyce na poziomie szkoły podstawowej.

eśli AI sprawi że wszystkie gównoprace oparte o pisanie raportów znikną, to nie pozostaje nic innego tylko się cieszyć. Nie mogę się doczekać zastąpienia HR przez AI, będzie to potężny cios w kredencjalizm.
dokładnie takie komentarze miałem na myśli pisząc ten wpis. Doceniam parodię: idealnie ujęty umysł midwita.


@tyrytyty: Dziękuję, polecam się na przyszłość jako prezentacja umysłu midwita. Nikt nie zna przyszłości a jedynie opiera swoje przewidywania w oparciu o doświadczenia i rozwiązania poznane w teraźniejszości. Mimo wszystko da się przewidzieć pewne uboczne efekty działań, na które trzeba będzie reagować. Jeśli AI rozwinie się tak jak to zakładamy to Musi zmienić świat tak jak
@LateMacchiato: nie masz "przemyśleń" ani "przewidywań". To co piszesz nie ma z nimi nic wspólnego. Powtarzasz te same nudne i prymitywne tejki, na które nie warto marnować promila swojego czasu.

Próbujesz po prostu wypełnić swoją duchową pustkę kultem technologii.
@tyrytyty: im ktoś bardziej ogarnia temat, tym wie, że żadna AI nie istnieje i prędko nie powstanie. Blokują nas algorytmy.

Wprowadzenie dochodu gwarantowanego to będzie przymus.


@LateMacchiato: gdzie mogę się zgłosić na ostrzyżenie przez AI? Gdzie mogę zjeść obiad podany przez AI? Czy AI przyjedzie mi wypompować szambo, albo naprawić instalację?
Nie istnieje obecnie większe świadectwo prostego umysłu niż wiara w, bądź snucie apokaliptycznych wizji nt. wszechpotężnego AI zniewalającego wszechświat


@tyrytyty: prostego umysłu? Ot ludzie zawsze się bali tego czego nie rozumieli. Kiedyś słońce, zaćmienie słońca, huragan, wczesna medycyna (czary), inne zjawiska, a dzisiaj to AI ().

Dla kogoś z poza branży informatyczno-matematycznej AI jest przecież kompletnie niezrozumiała.
Nie sądzę, żeby ten dzień prędko nadszedł. Megainteligencja myli się nawet na prostej matematyce na poziomie szkoły podstawowej.


@Waski_jest_debesciak: GPT4 wygląda już w miarę ok pod tym względem. Polecam prezentacje, szczególnie moment gdy zaczął pytać czat o wyliczanie podatków (ok 20 min)
Fytyny93 - >Nie sądzę, żeby ten dzień prędko nadszedł. Megainteligencja myli się nawe...