Wpis z mikrobloga

Tak sobie rowerowe Mirki kombinuję… skoro mam już ten cały top cap mount (taki jak na załączonym obrazku), to może fajne byłoby tam coś podpinać. Obecnie używam do nawigacji po prostu starej komórki, która ma ten bajer że ma akumulator 10000 mAh. Do tego OSMAND i działa fajnie. Jest cały czas online + GPS + bluetooth, jest telefon, jest mapa, jadę po śladzie albo szukam trasy na mapie, etc. Mam tam dodatkowo kilka mniej ważnych appek, niekoniecznie rowerowych, jak whatsapp, biletownia komunikacji lokalnej, uber, etc. wszystko co się może awaryjnie przydać.

Generalnie chyba najfajniej byłoby przyczepić tę komórkę w jakiejś "sakiewce" do tego top cap mounta… znacie li może takie rozwiązanie?

Jeśli mój pomysł jest głupi albo po prostu wyprzedza czas ( ͡° ͜ʖ ͡°) to może jesteście w stanie coś nieprofesionalnego polecić do tego mounta - mapa+GPS+bluetooth, ślad + wyszukiwanie trasy w terenie po adresie, etc.?

#rower #rockrider #cebula
dlycs - Tak sobie rowerowe Mirki kombinuję… skoro mam już ten cały top cap mount (tak...

źródło: Top Cap Mount

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@Paczek_w_masle: to jest to, podziękował… spróbuję z tą wersją naklejaną, ale wezmę o większej powierzchni i podmienię taśmę dwustronną na tesę. Powinno trzymać jak jasny pieron.
  • Odpowiedz
@dlycs: swego czasu jak mialem telefon ktorego tak uzywalem i nie bylo mi go jakos specjalnie szkoda, to w gumowym case do tego tel zrobilem dziure i przykrecilem przez to top cap. Szczerze to trzymało dużo lepiej niż się spodziewałem, ale to pewnie już zależy do case na telefon xd
  • Odpowiedz
@dlycs: przerabiałem ten temat zanim kupiłem Wahoo i szczerze nie polecam tych adapterów które przykleja się tylko na taśmę, nawet po wymianie taśmy na coś mocniejszego i sprawdzonego to po kilku jazdach przez mikrowibracje powodowane podczas jazdy taśma zawsze puszcza.

Natomiast polecam adapter, który oprócz taśmy jest przykręcany na 4 śrubki do etui trzyma to pewnie i sprawdza się bardzo dobrze. Można je znaleźć na aliexpress (możliwe że na allegro lub
Wilson2231 - @dlycs: przerabiałem ten temat zanim kupiłem Wahoo i szczerze nie poleca...

źródło: Screenshot_20230315_072051_AliExpress

Pobierz
  • Odpowiedz
@dlycs: nie utrzyma sie... testowalem. telefon jest doscyc ciezki (zwlaszcza z taka bateria...) i to dosyc mocno pracuje na uchwycie. to sie odklei (testowalem tesse montazowa). z czasem to sie delikatnie odkleja od krawedzi i kurz tam wpada. a na koniec sam uchwyt nie trzymal, wyrobil sie od wstrzasow
  • Odpowiedz
@dlycs: Ten z aledrogo za 20 zyli jest wystarczający. Taśma 3M trzyma bardzo mocno, ja mam przyklejoną do "plecków" od telefonu. Jeżdżę z tym dwa lata i klejenie nie puściło.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jerzu: @Wilson2231: hehe no i komórka odpadła mi po 25 kilometrach, głównie lasu. Ale nie ma się co martwić, nity introligatorskie (skręcane) już do mnie jadą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@subiel miał rację.
W sumie fajny początek sezonu. Dużo zmieniłem i praktycznie poza tą komórką, która i tak jest do ogarnięcia, wszystko idealnie pykło :-)
  • Odpowiedz