Wpis z mikrobloga

Człowiek chce kupić mieszkanie i teraz nie wiem czy czekać na ten program 2% czy go olać i jak coś się znajdzie brać co będzie. Każda opcja ma swoje plusy i minusy. Ktoś ma podobne rozterki? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kredythipoteczny
  • 8
@posepny1 podniesienie cen przez deweloperów oraz mieszkań z rynku wtórnego. Przez co będzie ciężko coś znaleźć, plus możesz zamieszkać max do 12 miesiąc tam, więc nie ma mowy o kupieniu mieszkania na wczesnym etapie budowy. Więc masz mocno ograniczoną liczbę ofert, zwłaszcza teraz jak tak mało się buduje mieszkań (myślę tutaj o Wrocławiu).
@aika ja też właśnie nir wiem. Gdyby trafiło się coś super to będzie właśnie najgorzej, czy brać czy nie. Z jednej strony dofinansowanie by się przydało (fajnie byłoby w końcu na jakąś ulgę się zapalać) ale obawiam się, że jak to ruszy to znów będzie szał i byle nora będzie jak kopalnia złota wyceniana ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@thekes: max do 12 miesiecy od aktu przeniesienia wlasnosci jesli dobrze pamietam. Czyli teraz jest najlepszy czas jesli sie boisz o podniesienie cen. Niektorzy jak Atal czy Echo juz oferuja mieszkania pod ten program
@posepny1 no właśnie, będę się rozglądać za deweloperami, który mogliby pójść na rękę, ale chyba będzie z tym ciężko, bo mamy mocno ograniczoną lokalizację :/
@thekes ja też chciałabym choć raz w życiu załapać się na jakiś program czy dofinansowanie ale pewnie tym razem również się nie uda. Ale ja też nie planuje nie wiadomo jak dużego tego kredytu więc pewnie jakoś zacisnę zęby i będę płacić ten kredyt 9% plus podatki jak zwykle aby nasz rząd mógł dofinansowywać innych ()