Wpis z mikrobloga

Sytuacja wygląda następująco: akademik, pokój ,,dwuosobowy" (jednoosobowy tyko biurko wy****li na środek i wstawili drugie łóżko), na ścianie tylko jedno gniazdko internetowe. Hotspot z laptopa podłączonego kablem działa tylko na telefonach, na drugim laptopie po kilku minutach traci sygnał a po paru próbach połączenia całkiem zniknęła ikona wifi i trzeba było resetować sieć żeby to naprawić. Rozdzielacz ethernet działa tylko z jednym kablem na raz, nie da się używać dwóch urządzeń w tym samym czasie. Po podpięciu routera ponownie pojawia się komunikat proszący o zainstalowanie już zainstalowanego certyfikatu, ale nawet po reinstalacji nie łączy się z siecią.

Jakieś pomysły? Czy miałoby sens kupienie wzmacniacza wifi? Testowałem jeden taki w domu ale zamiast wzmacniać wifi tworzył nowe źródło do którego trzeba było się zalogować. Więc zakładam, że skończyłoby się to tak samo jak z routerem, ale może jednak nie był to wzmacniacz? Nie wiem. Znalazłem coś takiego https://blog.mkulinski.com/pl/jak-stworzyc-siec-wifi-z-eduroam-poradnik-tutorial/ ale traktuje to jako ostateczność bo boję się, że coś popsuje a słyszałem, że jak ktoś ostatnim razem próbował grzebać z wifi to wywaliło w całym budynku.

#eduroam #informatyka #siecikomputerowe #akademik #studbaza #pytaniedoeksperta
  • 5
@bartd: Ale co by to dało? Przecież nowego gniazdka nie wywiercą. Poza tym wiedzą jak to wygląda w pokojach i mówią tylko żeby używać wifi, które w stanie używalnym jest dopiero może coś koło 3 w nocy.
@darekfanat: kupiles gowno to nic dziwnego, ze ci nie dziala, nawet jesli nie mieliby zabezpieczen. takie przejsciowi stosuje sie w parach a nie po jednej stronie gniazdka czy kabla, one tylko rozdzielaja przewod a nie "rozdzielaja ethernet" tak zebys mials dwa komputery jednym gniazdkiem. moze moglbys podpiac switcha a moze on tez bedzie blokowany, sa takie zabezpieczenia.