Wpis z mikrobloga

Robię WC Mughals
Idee: admin, diplo, religijne. Wszystkie skończone
Technologie: adm 12 dip 11 mil 13
Instytucje: wszystkie odblokowane poza manufakturami , na które zbieram kasę żeby odblokować.

Sytuacja: sojusz z bengalem, żeby nie wchodził do koalicji pomagają w wojnach w zaangażowany sposób swoimi 40k wojska, niestety jednocześnie blokuje oni atak na nepal. Zerwać już sojusz? (musze podbić nepal dla misji)

2 wasale, gujarat i khalifa, właśnie integruję

Sojusz z hiszpanią, w przyszłości się przydadzą do wojen w europie
Sojusz z Polską, żeby osman i rosja się nie rozrosły, wkrótce planuj atak na osmana polska chętnie dołączy.

Ming upadł i sobie głupi ryj rozwalił

W indiach wszyscy się na wzajem chronią skomplikowaną siecią sojuszy, taka nieoficjalna koalicja przeciwko mnie. Jednak mają 3-2 technologie wojskowe mniej odemnie i znacznie mnej wojska.

Mam problemy z manpowerem. Tylko 100k max, topnieje mi w każdej małej wojnie do 0, bo się nie da walczyć bez przekraczania rzek w tym regionie. Mimo, że mam 40k najemników

0 długów

5/6/2 władca 15 lat

+36 dukatów zysku miesięcznie

mógłbym kupic lepszych doradców albo zostawić jak jest i nająć większa armię lub budowac budynki


Zmieniłem religię na zaratuszanizm i mam wszystkie bonusy zebrane z świętych miejsc. Monument który gdy rozbuduję na maxa da mi 10% dyscypliny już rozbudowałem na 1 poziom (2,5% dysc.)

w europie trwa wojna religijna którą wygrają zapewne protestanci

Pytania:
Czy to za wolno, czy muszę szybciej podbijać?

Jakie wziąć 4 idee? ofensywne, ilościowe czy wpływowe (influence)?
wydaje mi się że ilościowe byłyby najlepsze bo mam problemy z manpower z drugiej strony pod wc influence są też bardzo dobre.

Wziąć 5 pożyczek 1% od estate i zainwestować w ekonomię?

bić się rosją czy na razie ją olać?

co możecie mi jeszcze doradzić?

#eu4
SEBZER - Robię WC Mughals
Idee: admin, diplo, religijne. Wszystkie skończone
Technolo...

źródło: sytuacja

Pobierz
  • 7
@SEBZER: quantity, human, offensive cos z tego - a co do wc to gdzies czytalem ze najlepiej miec conajmniej okolo 2k dev w 1600 i jak czesto gralem dla roznych acziwkow to faktycznie ten próg to jest dobry zeby sie wybic. Jesli ogarniasz multitasking to np dobra taktyka bedzie "ośmiornica" czyli wypuszczenie takich wężyków w różne strony. Np zrobienie podbicie terenów przez rosje az do skandynawi, przez bengal, wietnam, chiny az