Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy w celu prawdopodobnej zmiany hostingu.
Jest postawiona strona www na home.pl wraz z usługą serwera pocztowego z domeną.
czyli strona ma adres www.XXX.pl, a mail to YYY@XXX.pl
(Wybaczcie, że tak tłumaczę, ale to kompletnie nie moja bajka)

Na home.pl ceny były fajne przez pierwszy rok i na start, a teraz domena + poczta kosztują mnie prawie 546,00 zł netto/rok.
Czy to normalna cena czy szukać czegoś tańszego? Jak wygląda zmiana? Jakaś cesja, migracja?

Dzięki za pomoc i doradztwo, bo jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę.

#hostingwww #hosting #it #stronywww
Loft22 - Potrzebuję pomocy w celu prawdopodobnej zmiany hostingu.
Jest postawiona str...

źródło: canvas

Pobierz
  • 24
@Loft22:
Cześć, zapoznaj się z naszą ofertą https://hostido.pl/polecam/WYKOP

Normalne stawki, wszystko jasne na początku a nie przy przedłużeniu ;) Do tego najtańsze przedłużenia domen .pl (i nie tylko) wśród firm hostingowych.
PS. Migrujemy bezpłatnie od obecnego dostawcy.
PS 2. Wybierając ofertę sprawdź dokładnie na jakich dyskach jest hosting i jakie parametry bezpieczeństwa oferuje, czy nie są ukryte na stronie.

Z linkiem wyżej lub kodem WYKOP dodatkowy rabat 20% w pierwszym roku.
@Loft22: nie znam tego hostingu powyzej, ale jak nie jestes w temacie to przedstawiona oferta wydaje sie rozsadna. Przeniesienie za darmo to uczciwa cena ( ͡º ͜ʖ͡º)

A w home to standardowo, najpierw ma byc mega tanio, zeby pozniej bylo mega drogo. Licza ze ludzie zostana ze wzgledu na problemy z przeniesieniem strony.
@Loft22: Sprawdź koniecznie naszą ofertę na sohost®
Możesz odezwać się u nas czacie i doradzimy Ci jaki pakiet wybrać.
A z kodem WYKOP hosting 30% taniej, a migracja jest w cenie hostingu.
@Loft22: Uciekaj czym prędzej, tym bardziej jeśli spojrzysz na cenę odnowienia domeny( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam seohost.pl gdzie sam mam, ogarniesz wszystko za lekko ponad stówkę na rok. Jak do nich napiszesz to za darmoszkę przeniosą Ci stronę i pocztę do siebie.

@Loft22: Hej, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z kodem WYKOP40 otrzymasz -40% na każdy plan hostingowy.

Co zyskasz?

-Określone zasoby CPU i pamięci RAM
-Panel DirectAdmin
-Tanie rejestracje i odnowienia domen
-Brak limitów transferu
-Szybkie dyski NVMe
-PHP 5.6-8.2
-Litespeed & Redis
-Autoinstalator i menadżer Wordpress
-Darmowe Certyfikaty SSL (Let's Encrypt oraz ZeroSSL)
-SSH
-Cron
-Kopie zapasowe do 21 dni wstecz
-Darmowa migracja usług

Nie stosujemy drobnych druczków,
@Loft22: W zależności od pakietu jaki jest Ci potrzebny po roku zapłacisz:
SO3 NVMe - 61,50zł brutto / rocznie
SO10 NVMe - 147,60zł brutto / rocznie
SO25 NVMe - 307,50zł brutto / rocznie

Odnowienie domeny com.pl: 43.68zł brutto
Migracja jest w cenie hostingu.
@Loft22: zobacz na ofertę small.pl
ceny które są na stronie to już te za które odnowisz za rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a z kodem CT80 dostaniesz teraz 80% rabatu ( ͜͡ʖ ͡€)

domenę standardowo w ovh
nawet lepiej oddzielić sobię hosting od domeny
@minvt: Si.
Czy w te GB wlicza się również mail i jego zawartość? Czyli mam rozumieć to jakaś przestrzeń na dysku i mam się tam zmieścić z mailami i stroną www? Dzięki za link, już przesłałem wniosek :)
@Loft22: Dokładnie, jak dają Ci na hostingu np. 5 GB, to masz dokładnie tą wartość na wszystko - stronę www, pocztę, bazę mysql (jeśli strona potrzebuje). Strona pewnie najmniej zajmuje, jedynie poczta może wymagać więcej po czasie jeśli dużo jest używana.
W panelu hostingu możesz to sprawdzić
@Loft22: Tylko że z czego pamiętam, to jest rozmiar przydzielony a nie zajęty, wejść najlepiej w szczegóły każdej skrzynki (chyba po zalogowaniu na poczcie online) i sprawdź czy rzeczywiście są one tak zapełnione.
@Loft22: Tak naprawdę nie wiemy ile zajmuje Twój obecny hosting. Przykładowo jeśli mieścisz się w 2GB to koszt hostingu to 39,20 zł netto (48,22 zł brutto) + koszt domeny com.pl 30,99 zł netto (38,12 zł brutto) za rok. Migracja darmowa. Nasze cenniki są proste, zawierają wszystkie ceny. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, po prostu wybierasz wyższy pakiet.
@Loft22: No to powiedzmy że z zapasem byś brał pakiet z 25 GB pojemnością w https://seohost.pl/najszybszy-hosting-ssd-nvme

To liczę bez groszy

Hosting: -30% z kodem: 138 zl netto/169 zł brutto za rok
Domena: 44 zł brutto za rok (po transferze nie pamiętam albo będziesz miał ważność domeny jak teraz albo będziesz musiał całe te 44 od nowa zapłacić, ale to i tak taniej niż w home)
Do tego SSL darmowy (Lets Encrypt)
Domena: 44 zł brutto za rok (po transferze nie pamiętam albo będziesz miał ważność domeny jak teraz albo będziesz musiał całe te 44 od nowa zapłacić, ale to i tak taniej niż w home)


@minvt: no i chłop namówił
Wieczorem przysiadam do tematu, dziękuję ()