Wpis z mikrobloga

  • 100
@Papudrak Dużo takich rzeczy jest, bolą te różnice językowe kacapów i dlatego niektórym się wydaje, że walczą z Polakami, bo wydaje im się, że Ukraińcy mówią tylko po rosyjsku
  • Odpowiedz
@Waffenek: to jest niesamowite, że kraj słowiańskie mogłyby trząść Europą. Gdyby zgadać ruskich, czechow, ukraińców, słowaków, polaków to można by było zdominować transport na linii zachodnia europa - chiny i azja.
Dogadane narody bez problemu położyły zachód na kolana. Największa barierą dominacji kilku krajów jest zwykle język i różnice kulturowe ale narody słowiańskie mają to o wiele bardziej ujednolicone.

Nawet teraz słucham ruska i większość rozumiem, mimo że mój rosyjski to
  • Odpowiedz
  • 1
@SzubiDubiDu: Rosjanie nawet uknuli termin, który miał jednoczyć Słowian. Oczywista pod Ruskim przewodem. Nazywało się to panaslawizm. Wielu dało złapać się na tą idee.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Kurczę, fajna idea :)
Ja miałam tylko dwa semestry rosyjskiego na studiach. I ciągle to dla mnie jest niesamowite o ile łatwiej właśnie z takimi podstawami ruska zrozumieć niż ukraińca.
  • Odpowiedz
  • 0
@SzubiDubiDu Generalnie zamysłem NATO jest ochrona morskich szlaków handlowych przez Atlantyk bo to one są kluczowe i to one są między innymi powodem dobrobytu i dominacji zachodu :P transport morski zawsze będzie najważniejszy ze względu na ilości
  • Odpowiedz