Wpis z mikrobloga

#dentysta #dentysci
Hejka ktoś może się wypowiedzieć na temat gazu rozweselającego(głupi jaś) u dentysty?
Bardzo zaniedbałem zęby (nie byłem u dentysty z 15 lat mam ogromne traumy jak miałem wyrywane na żywca zęby ????. Dzisiaj na 17 idę do dentysty na higienizację (pisakowanie usuwanie kamienia) i boje się że może zaslabne na tym fotelu. Czytam że taki zabieg nie boli ale jednak patrząc na filmiki z takich zabiegów i myśląc o moich mega podrażnionych dziąsłach wiem że to może u mnie boleć i jest strach. Planuje skorzystać z głupiego Jasia (dentysta ma w ofercie) ale nie wiem jak dokładnie działa czy faktycznie pozwoli pozbyć się mega stresu i strachu i czy chociaż trochę złagodzi ból ????.
  • 9
@Mariusz1993: Moim zdaniem nie opłaca się pakować w gaz rozweselający przy takim zabiegu. Znaczy rozumiem, że strach, ale to nie jest zabieg, który boli. Uważam, że to zupełnie bez sensu - raz, że pewnie ze 200zł zapłacisz za samo gazowanie podtlenkiem azotu (zostaw kasę na leczenie czy znieczulenie), dwa że czyszczenie zębów jest przyjemnym zabiegiem. Możesz się dogadać z higienistką, żeby wyjaśniała Ci każdy krok jaki będzie robiła. Samo piaskowanie może
Dziękuję za rady w takim razie najpierw spróbuję bez gazu i zobaczę jak pójdzie. Fakt 200zł trochę boli a że mam aż 7 zębów do leczenia (plomby i jeden do wyrwania) to i tak kosztowo wyjdzie mi koło 4k zł lub więcej