Wpis z mikrobloga

Szukam informacji w zakresie amiibo do Nintendo Switch.

Wyskakują mi na portalach aukcyjnych zestawy "karty amiibo" np 26 kart "MARIO 3D WORLD".

Opisy tych aukcji są dość ubogie, a po kontakcie z kilkoma sprzedającymi nie dostałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. To były odpowiedzi w stylu "przyłóż kartę i dostaniesz różne itemki w grze". No ok, ale czy to działa ze wszystkimi grami? czy trzeba kupić specjalnie zestaw do mario karta, do mario 3d world, do zeldy itd oddzielnie? Ile tego jest?

Wiem już że są to po prostu moduły NFC przeniesione z figurek na karty NFC i dają one jakieś bonusy w grze. Ale czy jedna taka karta działa z wieloma grami? Z jakimi? Co daje w każdej z tych gier?

Jest gdzieś jakaś rozpiska tego? Czy raczej to polega na tym żeby w każdej grze losowo przytykać różne amiibo "BO MOŻE COŚ DADZO"? Czy w nowych grach np. Tears of kingdom też będzie to działać?

Zapraszam do wymieniania się informacjami.

#nintendoswitch #nintendo #amiibo #mario #mariokart #konsole #gry #gaming #pokemon #tearsofkingdom
  • 5
  • Odpowiedz
Czy raczej to polega na tym żeby w każdej grze losowo przytykać różne amiibo "BO MOŻE COŚ DADZO"? Czy w nowych grach np. Tears of kingdom też będzie to działać?


Nie ma reguły

Ale czy jedna taka karta działa z wieloma grami? Z jakimi? Co daje w każdej z tych gier?


@LZBNZ: musisz szukać w necie info o amiibo per gra. Bo ogólnie to od twórcy gry zależy jakie amiibo sobie
  • Odpowiedz
  • 2
@LZBNZ o nic więcej w tym nie chodzi. zazwyczaj amibo działa z jakąś gra tylko i wyłącznie. w jakichś tam przypadkach.dziala więcej ale to pewnie opisane jest w grze i co dokładnie.sie dostaje to tez trza se wygooglac. zwykle to są jakieś pierdóły. Ja amibo traktuje kolekcjonersko
  • Odpowiedz
@LZBNZ: każda figurka amiibo ma zapisany pakiet danych, który jest odczytywany przez konsolę po zbliżeniu do czytnika i daje różne bonusy w zależności od gry.

Dane te łatwo skopiować i wgrać na tagi NFC. Jeżeli zależy ci tylko na funkcjonalności danego amiibo a nie na samej figurce to takie tagi można nagrywać nawet samemu przy użyciu telefonu z NFC
  • Odpowiedz
@LZBNZ: musisz tylko pamiętać o tym, że wgranie poprawnego amiibo na tag jest jednokrotne. Nie będziesz mógł ponownie wgrać innego amiibo na ten sam tag.
  • Odpowiedz