Wpis z mikrobloga

Hej!
Od 8-9 lat jestem posiadaczem Macbooka Pro 13.3 Retina. Nigdy mnie nie zawiódł, ale czuję, że nadszedł ten moment, aby się pożegnać i zmienić sprzęt na lepszy, bo już niestety chwilami nie domaga plus wizualnie już swoje przeszedł.

Napaliłem się na Macbooka Pro 14.2 M1 PRO, ale jest bardzo trudno dostępny i szczerze nie wiem, czy jest gra warta świeczki, czy może wystarczy mi sam czarny Air z M2, który do tego pięknie wygląda.

Na komputerze robie:
- bardzo dużo pisania
- działania we wszystkich portalach społecznościowych
- WordPress
- podstawowa obróbka video
- podstawowa obróbka Photoshop
- podstawowa obróbka Lightroom

Ogólnie szeroko pojęta praca w marketingu.

Proszę o rady.

#macbook #apple #macbookpro #mac #macbookair #komputery #laptopy
  • 13
@tojapaweu: Jeśli nie będzie Ci brakować hdmi i czytnika kart to Air jest dobrym pomysłem na obcięcie ceny bo wydajnościowo będzie podobnie. Mówię oczywiście o wersjach rozszerzonych bo te podstawowe konfiguracje to bieda z nędzą.
@tojapaweu: Adaptery mają ten minus, że są dość delikatne, we wtyczce jest mssa drobnych przewodów i jeśli korzystasz z tego często to niestety się zużywają i przestają łączyć. Nie wiem czy jest to naprawialne ale nawet jeśli to raczej nieopłacalne.
@chilon: nie wiem, po co miałbym w ogóle o tym myśleć? xd podaję po prostu pomysł na uproszczenie sobie życia. ja tak robię i jestem zadowolony
@tojapaweu: Jeśli pracujesz na tak starym Macbooku i jakoś daje radę, to Air z M2 zrzuci Cię z krzesła. Sam pracuję od prawie dwóch lat na Air M1 i nie czuję potrzeby zakupu czegokolwiek szybszego. Te komputery są lepsze niż Macbooki z Intelem i9 sprzed kilku lat, więc spokojnie bierz Air i będziesz zadowolony.