Wpis z mikrobloga

#moimzdaniem to powinniśmy wycofać się z Eurowizji jak Słowacy, bo to co się odwala i jakie piosenki dajemy na ten konkurs to #!$%@? dramat. Zamiast wyjąć kija z dupy i dać polski hip hop, disco polo lub coś jak Mama SZ to dajemy smęty, Solo Solo lub artyści, którzy weszli w dupę #tvp . Życzę #blanka cudownego ostatniego miejsca w półfinale. I nie zdziwię się jak w przyszłym roku w Choracji będzie Eurowizja. I powinno być niezależne jury poza TVP + televoting.

#eurowizja #eurowizja2023 #niepopularnaopinia
  • 17
@Grejt_Sajaman: ale 12 miejsce to nie powód do dumy, jakby był w pierwszej 10 to inaczej bym na to patrzył. Palimy pieniądze na wysyłanie piosenek, które raz na jakiś czas wpadają do 1 dziesiątki. Zróbmy jak Słowacy, albo my w okresie 2011-2014 że mieliśmy przerwę i co Słowianki w pierwszej 10, Szpak też mocno był. Preselekcje ustawione jak 150 i czuć to było jak oglądałem to
I powinno być niezależne jury poza TVP + televoting


@bialyodkurzacz: nie może być niezależne od TVP bo zdaje się, że to TVP wysyła uczestników.
Mogliby nawet nie robić żadnych oficjalnych preselekcji, tylko sami kogoś wysłać. I to uważam, że byłoby lepsze niż ta kpina z fejkowym głosowaniem, które nic nie wniosło.

Cleo i ta żenująca szopka nie była lepsza od także #!$%@? Blanki. xd
Mieliśmy opcje na wysłanie intrygującej propozycji ale
@bialyodkurzacz: Polska powinna zostać wywalona na kilka lat za tę nędzną ustawkę jurorską z ubiegłego roku, no ale EBU tego nie zrobi, bo za dużo krajów brało w tym udział.

Ja nie przepadam nigdy za polskimi występami i nie głosuję na Polskę (bo mogłabym z zagranicy), bo nawet jak trafi się piosenka w miarę spoko, to występ to totalny paździerz. Krystian dobrze zaśpiewał to mu dowalili jakieś tandetne efekty i tancerki,
@holka-kofolka:

Polska powinna zostać wywalona na kilka lat za tę nędzną ustawkę jurorską z ubiegłego roku, no ale EBU tego nie zrobi, bo za dużo krajów brało w tym udział.

Zgadzam się

jak trafi się piosenka w miarę spoko, to występ to totalny paździerz. Krystian dobrze zaśpiewał to mu dowalili jakieś tandetne efekty i tancerki, które wiły się w jakichś spazmach.

Zawsze śmieszą mnie te efekty w polskich występach
smęt, niepasujący do konkursu


@bialyodkurzacz: To chyba nie oglądasz Eurowizji żeby tak twierdzić. Co roku są ballady, które zazwyczaj są bardzo wysoko ocenianie przez Jury - ponieważ Jury ma wytyczne oceniania które uwzględniają aspekty techniczne i zazwyczaj ballady są technicznie trudniejsze i lepiej wykonane.

Właściwie na ostatnie ~10 konkursów jest 50/50 ballad z żywszymi wykonaniami wśród zwyciezców:
2019 - Holandia
2017 - Portugalia
2016 - Ukraina
2014 - Austria
2011 -
Ochman by spokojnie zajął wyższe miejsce gdyby nie oszustwa TVP w półfinałach. Wszyscy go typowali do top10 a wielu nawet top5. Dostał nawet bardzo wysoki tele vote, jak na balladę. Ale zjechały go składy jurorskie - żeby ukarać Polskę za oszukiwanie.


@Mirkosoft: EBU zamiast dać bana dla Polski tak na kilka konkursów, woli artystów karać. Serio River smęt, no dobra smęty tam idą z dobrym wynikiem. Jak MAMA SC wejdzie do
@bialyodkurzacz: To bardziej Jurorzy z poszczególnych państw ukarali Ochmana. EBU tylko na nowo przeliczyło pkt z półfinałów anulując głosy od oszukujących Jury.

EBU nie mogło za to wykluczyć oszustów. Nie mieli niepodważalnych dowodów na oszustwo. Po prostu statystycznie było to nierealne żeby były takie wyniki, na tej podstawie to wykryto. Więc przy zbyt ostrych konsekwencjach te kraje by robiły aferę, a tak każdy zaakceptował lekką karę, wszyscy mają z tego lekcję
@bialyodkurzacz: A co do Mama ŚĆ! to raczej ma małe szanse na finał. Mega niefartownie trafili, bo są pierwsi w pierwszym półfinale. Pierwszy jest dużo mocniejszy od drugiego. Jak jesteś na początku to nie każdy Cię obejrzał, bo nie każdy będzie oglądał od samego początku, a nawet jak Cię obejrzał to nie będzie od razu głosował bo woli poczekać na resztę. Później leci coś fajnego i ludzie głosują emocjonalnie. Trochę ich