Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś uniwersalnego wyzwalacza do lamp studyjnych (mam po kilka lamp Quantuuma, Godoxa i Guadralite). Mam też kilka różnych wyzwalaczy (yongnuo 2 rodzaje, quadralite pod canona, phottix atlasy).
Czy takimi dedykowanymi wyzwalaczami pod system canona inne systemy jak Nikon czy Sony też wyzwolą błysk? Czy taki staruszek Phottix Atlas jest mimo wieku w stanie wyzwolić nowe lampy kablowo?
Bez sensu kupować przecież wyzwalacz pod każdy system. Wystarczy samo wyzwolenie błysku - bez dodatków typy TTL
Pytam bo otwieram sobie małe studio fotograficzne w #rybnik i pewnie będę od czasu do czasu innym wynajmował.
Pytanie drugie: tani i dobry światłomierz? Może być używka
#canon #fotografia #pytanie
  • 7
@Gippo86 Myslalem na początku ze quantuum był oddzielną firmą która przemieniła się w Quadralite i zapewne została wchłonięta przez Godoxa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nadajnik i odbiorniki to spoko - pytanie właśnie tylko jakie będą działać na każdym systemie? ;) Też się nastawiałem na podpinanie max jednej lampy, ewentualnie dwóch.
A Sekonic L-358 widziałem że jest w wielu studiach - jest jednym z dokładniejszych czy ma jakieś ciekawe
@chomik3: Sekonic - to po prostu standard w branży... tak samo jak lepsze agencje reklamowe i studia siedzą na Mac'ach z monitorami Eizo, czy błyskają lampami Profoto, Hensel i Broncolor :) do pracy używa się narzędzi sprawdzonych...

Quantuum i Quadralite dla Godoxa jest tak jak Toyota Verso i Opel Zafira Life / Vivaro dla Peugeota Experta ;) to samo z innymi logami ;)

jeżeli wyzwalacz ma działać TYLKO w manualu, to