Wpis z mikrobloga

@Migfirefox: Dzięki, w sumie to z oryginalnego treka została sama rama, resztę brałem żeby było w miarę tanio i jakoś się trzymało, więc wyszedł jeden z tańszych rowerów na którym można się już lepiej pobawić. :)
@Migfirefox: Ten rower zrobiłem wymieniając po kolei wszystkie części ze starego roweru, więc jak dokupię parę części to mogę zrobić drugi rower bardziej pod xc/4x, bo jednak na tym co teraz mam, to tak rekreacyjnie sobie nie pojeżdżę, za duże opory, a przy pedałowaniu duża część mocy idzie w amortyzację.
@Migfirefox: Bo pomiędzy rowerami szosowymi a XC nie ma aż takiej dużej różnicy jak między np. DH i XC. Zjazdówka to zjazdówka, zupełnie inna geometria, inaczej umiejscowiony środek ciężkości, czuła amortyzacja, większa waga, mniejsza ilość przełożeń i przede wszystkim dużo większe opory toczenia. Ale i tak trzeba mieć niezłą kondycję żeby doganiać rowerem XC tych na szosach :)
@Migfirefox: No tak, na tym spokojnie. Muszę w końcu złożyć taki rower, na siłce to nie to samo, a mieszkam w takim miejscu, że nie ważne w którą stronę pojadę, to po kilometrze będę w lesie, aż głupio nie skorzystać :)