Wpis z mikrobloga

Moja kolekcja zestawów #lego gromadzona od 2013 roku. Jest tu trochę prezentów:
https://brickset.com/sets/ownedby-FantasManis

Nieprawdopodobny opór przed wydawaniem na Lego, który mam od pewnego czasu w sobie, równoważę wielkim zapałem do podzielenia swojej kolekcji na zestawy. Wcześniej miałem podzielone na typy klocków, ale było tego tak dużo, że i tak nigdy nie budowałem nic swojego, bo to było strasznie niewygodne. Teraz największe zestawy już pogrupowałem. Idę od największycg do najmniejszych i będę brał się aktualnie za domki 3w1.

Mója lista życzeń liczy obecnie 4 zestawy: dwa speedchampionsy, x-winga oraz statek buzza. Jak wyjdą te zestawy z Indianą Jonesem to też w nie jakoś pójdę, bo przypominają mi sety egipskie z przełomu wieku.

@janusz_mustermann @hoppek
piotrveyner - Moja kolekcja zestawów #lego gromadzona od 2013 roku. Jest tu trochę pr...

źródło: 8E4D74AA-D6F9-463F-AF5D-ABDB38C172A5

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@piotrveyner: @Qullion tutaj dla porównania moja kolekcja:
https://brickset.com/sets/ownedby-hoppek

Oprócz tego, mam trochę zestawów na swojej liście życzeń, lecz od pewnego czasu nie kupuję nowych zestawów. Na to składa się kilka powodów.
Pierwszy powód jest bardzo oczywisty - kwestia finansowa. Wiadomo, wszędzie inflacja, a taniej to już było. Dochodzi do tego wszystkiego jeszcze pewna bariera psychologiczna, której nijak nie mogę przełamać. Widząc jakiś zestaw, jego wycenę myślę sobie wtedy ile
  • Odpowiedz
@hoppek: W moim przypadku to zmianie uległa lista zakupów na bardziej konkretną by nie wydawać kasy bez sensu.
Nie mam tak, że zastanawiam się nad tym co mógłbym za tą kasę kupić bo nie wiem co mógłbym kupić. Jest kilka rzeczy, ale i tak odkładam na nie systematycznie.
Miejsca na zestawy coraz mniej, więc kartony trzymam tu i tam, pionowo przy ścianie, na szafie. Kupiłem regał na zestawy i na
  • Odpowiedz