Wpis z mikrobloga

@Scybulko: tam jest opcja żeby zablokować całkowicie kredyty. Nikt na Ciebie nie weźmie, ani Ty sam dopóki tego nie.odblokujesz na czas weryfikacji.
Tak przynajmniej to reklamują i mam włączone, ale czy serio działa to nie sprawdziłem.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad aktywacją alertu BIK. Warto?


@Scybulko: To zależy od sytuacji. Jak Ci ukradną dokumenty to na pewno.

Problem w tym wszystkim jest taki, że są to jakieś rozwiązania częściowe (np. nie każda firma musi odpytywać BIK, więc da się pożyczyć kasę bez zauważenia) robione dlatego, że rząd nie potrafił wprowadzić własnego odgórnego, gdzie powinna być możliwość zablokowania wszelkiego pożyczania kasy.
Ostatnio niby coś się ruszyło i brzmi sensownie, ale czy i kiedy zostanie wprowadzone to się zobaczy
  • Odpowiedz
@Scybulko: Jak dla mnie niepotrzebny bajer. No jak ostatnio brałem kredyt w Millennium to i tak dostawałem kod z bik do podania pracownikowi banku mimo że nie mam tam alertów bo po prostu współpracują. A jak ktoś bierze pożyczkę na ukradzione dane to nie idzie do porządnego banku tylko jakichś podrzędnych gówien które go nie sprawdzają. Zresztą pozycja poszkodowanych w Polsce nie jest taka zła jeśli ktoś kompletnie nie osra
  • Odpowiedz