Wpis z mikrobloga

@azory1630: sklep i bank pocztowy :) A kolejki są najwcześniej dlatego, ze:
1. Ludzie ida płacić tam rachunki
2. Ludzie zamiast wypełnić papiery wcześniej robią to stojąc i blokując okienko.
3. Zero organizacji wydawanych listów i przesyłek. Podajesz nazwisko i baba idzie szukać twojej koperty wśród sterty innych.

Generalnie wszystkie problemy z kolejkami na poczcie dałoby się rozwiązać w jedno popołudnie.
Zero organizacji wydawanych listów i przesyłek. Podajesz nazwisko i baba idzie szukać twojej koperty wśród sterty innych.


@apee: to jest dla mnie niepojęte, serio. Już nie mówię o robotach w sklepach automatycznych, czytnikach kierujących magazynierów w Amazonie w odpowiednie miejsce w wielkiej hali, ale problemy "jak znaleźć rzecz pośród setek innych" od lat metodami analogowymi rozwiązuje każda biblioteka, sklep Ikea, dowolna przychodnia (kartoteki), archiwa, magazyny firm kurierskich itp. Dla Poczty Polskiej
@azory1630 Bo odcinek z poczty definiuje cały ten kraj.
Starym ludziom nie wytłumaczysz ze można coś opłacić inaczej niż przez pocztę. Każdego dnia przychodzą i płacą swoje rachunki przez pocztę stojąc w kolejce, rozmawiając i narzekając ba wszystki wokół.
Starzy ludzie dalej myślą że ten stempel z poczty ma jakąś moc prawna i jak go nie będzie to rachunek nie jest opłacony. Mógłbyś im wydrukować potwierdzenie przelewu ale i tak zapytają o
Bo listonoszowi nie chce się wchodzić na 3 piętro z przesyłką


@krzysiulek: Ja nawet jak jestem w domu to potem awizo ze skrzynki wyjmuję XD, śmieć pewnie nawet mojego listu nie zabiera z poczty tylko od razu awizo i fajrancik.
@azory1630: o to jest ta "reszta z optymalizacji", tak jak reszta z dzielenia tylko w innym kontekście.
To co się dało sprawnie ogarnąć przejęły inne, bardziej konkurencyjne firmy - opłacanie rachunków, przesyłki kurierskie, w końcu paczkomaty.
PP żyje z tego czego nikt inny sensownie nie ogarnie bo tego już nie da się zoptymalizować w granicach prawa - pisma urzędowe, dostarczanie ostatniego odcinka, obsługa tych którzy nie potrafią obsługiwać wydajniejszych rozwiązań.
Pytanie
@azory1630: bo masz tam
1) 2 babeczki, jedna wyplaca swiadczenia,pobiera wplaty,wydaje polecone,paczki.... druga przyjmuje gabaryty i wieksze ilosci od mikro sprzedawcow allegro olx....plus recznie musi wszystko wprowadzic do systemy

a cala reszta siedzi na zapleczu i recznie sortuje i przygotowuje paczki do wysylki lub do przekazania dla listonosza!
Dlaczego Poczta Polska to nadal skansen? Nie byłem tu około 10 lat i widzę że nadal to samo. Nawet gorzej bo się zrobił sklep z dziadostwem.


@azory1630: bo inposty nie obsługuja listó tylko same paczki i to tam gdzie jest wolumen i rentowność a poczta obsługuje wszystkich i wszędzie także tam gdzie nie ma wolumeny i rentowności

Tak trudno to kurłłłła zrozumieć? do tego PP obsługjej tez ludzi starszych i niezaawansowanych
@azory1630: to ja opowiem swoją przygodę xD generalnie poczta ma całkiem sensownie działający serwis w necie. envelo.pl czy cośtam. i tam se można ogarnąć czy to kupno znaczków (se mozńa samemy wydrukować - mają kody QR), czy nadanie paczki. no i nadawałem ostatnio paczkę w ten sposób. mam se paczke i etykiete gotowa wydrukowaną - wbijam na poczte. oczywiście kolejka. ide do okienka. jest tabliczka że zamknięte, ale baba siedzi

-