Wpis z mikrobloga

209 + 1 = 210

Tytuł: Poklatkowa rewolucja
Autor: Peter Watts
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★
ISBN: 9788366065161
Tłumacz: Wojciech Próchniewicz
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 160
Forma książki: książka
Nie spodobała mi się ta książka. Bezpardonowo jesteśmy wrzuceni w środek wydarzeń (nie żeby były one dynamiczne), coś co chyba chciałoby być wyjaśnieniami dostajemy w postaci strzępków zdań rzucanych raz na kilka stron, całość ogólnie bez polotu. Wszystkie te sajensfikszynowe rzeczy i zjawiska wydają mi się pretensjonalne i wrzucone tylko po to, by były, niż żeby stanowić element świata przedstawionego.
Ogólnie fabuła ta miała potencjał, możnaby ją wtedy spokojnie wydłużyć i odpowiednio wszystko przedstawić, bo w obecnej postaci nawet te 160 było męczące.
Nie polecam, chyba że ktoś chce przeznaczyć jeden długaśny wieczór na męczące hard sci-fi.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #mag #peterwatts #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Cerber108 - 209 + 1 = 210

Tytuł: Poklatkowa rewolucja
Autor: Peter Watts
Gatunek: fa...

źródło: 693756-352x500

Pobierz
  • 4
@Cerber108: miałem podobne odczucia. Co do zasady, wiele książek jest przegadanych (podejrzewam, że kwestia progu minimalnego do druku, typu "dla tylu arkuszy wydawniczych to nam się drukarek nie opłaca odpalać") i spokojnie często można 100-200 stron obciąć, a Poklatkowa to jeden z nielicznych przypadków, w którym historia mogłaby tylko zyskać na rozwinięciu do tych dajmy trzystu stron.