Wpis z mikrobloga

@ev1dence: W Polsce nikt tego dobrze nie robi. A po opinie idz na forum pokonaj-lysienie, tam znajdziesz relacje roznych osob.

Ja mimo niewielkiego ubytku zakoli nadal nie zdecydowalbym sie na przeszczep - nawet w Turcji gdzie robią to dość dobrze. Na terminy u dobrych fachowców czeka się 2 lata. Generalnie kazda klinika, która przeszczepia włosy osobom, które nie są na finie przez przynajmniej pół roku to lipa i trzeba takie omijać
@AVOIDME: chcesz powiedziec ze nikt dobry nie zdecyduje sie na przeszczep jesli pacjent nie bierze finasterydu?

slyszyalem o tym sterydzie, mam jednak obawy i do tej pory sie na niego nie zdecydowalem. Wolalbym unikac ingerencji w hormony i wpieprzac sie w np impotencje stala czy tymczasowa
@ev1dence: Dziesiątki tysięcy ludzi bierze ten lek od lat. To, że garstka osób ma sajdy to inna sprawa, w większości przypadków to nocebo.

Tak - robienie przeszczepu bez finasterydu to bezsens i spore ryzyko. Porządni specjaliści robią przeszczepy tylko osobom, którzy używają już fina - tym samym mają pewność co do gwarancji zabiegu, normalna praktyka.
@AVOIDME: Jest jeszcze jakiś Ru cos tam, zamiast finasterydu ktory ponoć daje podobne efekty, a nie trzeba tego żreć tylko aplikować na łeb. Nie słyszales o tym?
@essos: Tak slyszalem, nawet stosuje. Jednak nie sadze, ze przynosi lepsze rezultaty niz fin - ale profil dzialania jest tozsamy.

@ev1dence Nikogo nie polece, bo sam nie robilem zabiegu, wiec to nie byloby obiektywne. Ale polecam poczytac relacje osob na forach zwiazanych z przeszczepami, troche polurkujesz to dojdziesz do podobnych wnioskow jak moje. Po prostu porzucilem zainteresowanie tematem i uznalem, ze przeszczep to ostatecznosc i akt desperacji, za pare lat wroce
@essos: Prawda, ryzyko jest mniejsze. W teorii RU ingeruje tylko w poziom DHT skalpu, a nie serum DHT jak w przypadku fina.

Gino w przypadku fina też jest niezwykle rzadkie - istotne jest żeby po pierwszym miesiącu terapii zbadać kontrolnie estradiol, prolaktyne, testosteron - dzięki temu można wykluczyć jakieś zaburzenia hormonalne.
@AVOIDME: Co za głupoty gadasz, FINA masz nie brac pol roku przed przeszczepem... Czemu? Bo jak wiadomo obniza on poziom DHT przez co wiecej włosów ci rosnie jeżeli masz lysienie androgenowe, ale jak przestaniesz brac to ci te włosy które przez fina wyrosły wypadna. Tego chcesz zeby ci przeszczepili włosy które beda podatne na dht? A jezeli nie bedziesz brał to wybiora ci w 100% tylko te grafty które sa najbardziej
Generalnie kazda klinika, która przeszczepia włosy osobom, które nie są na finie przez przynajmniej pół roku to lipa i trzeba takie omijać szerokim łukiem, natomiast każdy porządny fachowiec zaleca przynajmniej 6 miechów na blokerach przed przeszczepem. To dość dobra metoda żeby zweryfikować jakość usług.


@AVOIDME: A co ze skutkami ubocznymi, typu zmniejszone libido, problemy z erekcją, ginekomastia i ogólna feminizacja?
@essos: skad u ciebie taki skrajnie negatywny stosunek?

kazdy lek moze powodowac skutki uboczne, a co dopiero steryd. Ja jestem tego swiadomy, dlatego ciezko jest mi sie zdecydowac, pomimo ze to rzekomo nieczeste. Napisal, ze warto po stosowaniu zrobic badania
@essos: większość sajdow doświadczają osoby, które przedawkowują Fina - efektywna dawka to 0.5mg dzień.

Inny aspekt to fakt, ze większość osób zaczyna kuracje w niestabilnej sytuacji psychicznej. A koniec końcu gino już dotyczy wyjątkowo rzadko kogokolwiek - ale to kwestia badania poziomu estradiolu i generalnie tendencji do aromatyzacji.