Wpis z mikrobloga

@saycool: Niestety za OLEDy powyżej 65" już się płaci super ekstra premium ze względu na to, że w trakcie ich produkcji nie da się efektywnie powycinać matryc w tym rozmiarze więc straty na materiale są wkalkulowane w cenę. Osobiście bym wolał zejść do 65" i kupić top topów w tym budżecie. To też zależy od odległości z jakiej oglądasz. Osobiście bym 16k za serię C od LG nie dał. Szczególnie jeśli
@Drmscape2: mniejszego nie chce, a nawet wolałbym ciut większy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do samego obrazu, to czy na OLEDzie będzie zauważalna różnica?
Przyglądałem się im w sklepie i ok, obraz jest fajny ale jakoś dupy nie urywa.
Przyglądałem się im w sklepie


@saycool: Sklep to nie jest miejsce do porównywania telewizorów ze względu na sztuczne oświetlenie i telewizory w trybach sklepowych z kompletnie zniekształconymi kolorami. Zależy od klasy poszczególnych telewizorów, ale różnica między OLEDem i LEDem jest zauważalna od razu. Kontrast oferowany przez OLEDy dzięki możliwości sterowania podświetleniem każdego piksela jest nie do podrobienia.
@saycool "Raz na jakiś czas zagram na nim na PS5 i obejrzę coś na Netflixie" - sam sobie odpowiedziałeś. Tzn. poczujesz różnicę i to dużą, a jak będzie po kalibracji to już w ogóle, a czy warto to zależy ile zarabiasz. Jeśli dużo to nawet dla "raz na jakiś czas" warto, a jeśli to dla Ciebie bardzo duży wydatek to nie warto. To jak z kartami graficznymi do PC, fanatyk zmienia co
@ffallen: ogólnie to nie wydam na niego całej wypłaty, ale jeśli różnica byłaby średnia to wolę pieniądze przeznaczyć na coś innego.
Jak się przesiadłem z poprzedniego TV (4 letniego) na aktualny to chyba jedyna znacząca różnica jaką dostrzegam to większy rozmiar ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wybrałem LG bo ma najfajniejszy sposób nawigacji po systemie tzn. jak w Nitentdo Wii. Rozumiem, że w SONY trzeba wszystko klikać guzikami
i przycisnął kupuj


@ffallen: ja bym jednak poczekał na tegoroczne QD-OLEDy i wrgb OLEDy z technologią MLA jakbym już takim budżetem dysponował.

chyba jedyna znacząca różnica jaką dostrzegam to większy rozmiar


@saycool: Bo LEDy od LG to nie są jakieś wybitne konstrukcje i generalnie w tym budżecie przy wyborze TV bym się nie sugerował sterowaniem telewizorem, tylko jednak patrzył na obraz. :>