Wpis z mikrobloga

Hej,
w niedzielę lecę lufthansą do Barcelony z przesiadką. Przeczytałem, że jeżeli powerbank przekracza 100Wh, i mieści się w przedziale 100Wh-160Wh (mój ma 111Wh), trzeba to zgłosić liniom lotniczym, aby uzyskać pozwolenie. Niestety nigdzie nie ma informacji gdzie to zgłosić i czy ta zgoda zostanie w ogóle udzielona. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Napisałem do nich w formularzu kontaktowym, ale nie odpisują (nawet nie wiem czy ta wiadomość dotarła, bo nie dostałem żadnego potwierdzenia xd). Nie chciałbym żebym np w trasie powrotnej czy podczas przesiadki musiał jednak zostawić go na lotnisku.

#podroze #podrozujzwykopem #samoloty #pytanie #lufthansa
Jasiu780 - Hej, 
w niedzielę lecę lufthansą do Barcelony z przesiadką. Przeczytałem, ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-03-4 o 03.06.20

Pobierz
  • 4
@Jasiu780 chodzi o możliwość samozapłonu takiego urządzenia. Po pierwsze nie może być w bagażu rejestrowanym, może być tylko w podręcznym, po drugie możesz znaleźć przedstawiciela linii lotniczej na lotnisku i go zapytać o zgodę, lub poprosić o kontakt z nim kogoś z obsługi lotniska, kto zajmuje się obsługą pasażerów. To on musi wydać Ci zgodę, bo jeśli znajdą Ci powerbank, to od razu idzie wtedy do hasioka.