Wpis z mikrobloga

@slitch: Teoretycznie żeby wjechać do UK musisz miec paszport. Możesz bez kontroli przejechać granice i prawdopodobnie nikt cię nie sprawdzi, ale jeśli będziesz miał obowiązek okazania dokumentu na terenie Irlandii Północnej to już problemy się mogą pojawić.
  • Odpowiedz
@slitch: Teoretycznie chyba paszport, ale nigdy nie brałem. Jeździłem też z osobami, które oficjalnie nie miały prawa do Irlandii Północnej wjechać (brak wizy) i byliśmy bez żadnych dokumentów.
  • Odpowiedz
@ChempyTuj: Jaka granice chlopie, co ty gadasz? Jak jedziesz z RoI do Polnocnej, to nawet nie wiesz, że już jesteś NI. Po paru kilometrach sie orientujesz, że droga jest lepsza, domy ladniejsze i znaki pokazują prędkość w milach, zamiast w km/h, co znaczy, że jesteś po północnej stronie i tyle. Nie ma żadnej granicy, ani kontroli.
  • Odpowiedz
@ChempyTuj: ta granica jest wyłącznie na mapie. Nikt w zasadzie nie zwraca na to uwagi. Przekraczałem te granice setki razy, przed brexitem i po i nigdy nie mialem przy sobie paszportu. Nawet w hotelach w północnej meldowałem się kilka razy, wylacznie na polski dowod.
  • Odpowiedz