Wpis z mikrobloga

Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
Nie ma to jak być jednocześnie ruską onucą i ukraińskim trolem, bo się krytykuje kult przeklętych.

A tak wgl - co mają przeklęci wspólnego z Ukrainą, prócz tego, że z jednej strony mordowali Ukraińców (np. Zbrodnia w Wierzchowinach), a z drugiej strony współpracowali z UPA (np. Atak na Hrubieszów). A w szczególności, co mają wspólnego z obecnym konfliktem?


#bekazprawakow #bekaznarodowcow #bekazpisu #bekazruskich #zolnierzewykleci #zolnierzeprzekleci #historia
PoteznaDukielka - Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
Nie ma to jak być jed...

źródło: Screenshot 2023-03-01 at 12-00-00 Wesołego dnia zbrodniarza wojennego! #zolnierzewykleci #zolnierzeprze... (@PoteznaDukielka)

Pobierz
  • 4
Zbrodnia w Wierzchowinach


@dominowiak: w punkt. "Szary", "Ogień", czy "Łupaszka" to ludobójcy, a nie żołnierze wyklęci.
Ale to kilku wykolejeńców na tle setek dobrych ludzi, którzy walczyli o to, aby taki typ jak @PoteznaDukielka mógł dzisiaj pisać publicznie co chce bez ryzyka, że pójdzie do kolonii karnej za działalność rewolucyjną.
A wiesz Mireczku @PoteznaDukielka, że na Białorusi za publiczne klaskanie w tłumie można pójść do pierdla? Tak wygląda ruski mir.
@dominowiak: dokładnie, obecne władze wrzucają wszystkich wyklętych do jednego wora superbohaterów narodowych, a osiągnięcia i zasługi wielu z nich są co najmniej dyskusyjne, o ewidentnych zbrodniach nie wspomnę.
@josenavas: Jeżeli oni to nie są przeklętymi, to czemu dzisiaj się ich czci na równi z tymi "dobrymi"?
Bo to nie ja wrzucam wszystkich do worka - to IPN miesza ludzi pokroju Pileckiego (który swoją drogą nie walczył po lasach), z bandytami pokroju Łupaszki.

Poza tym, nie wiem, czy się uczyłeś historii, ale fakt, że dziś możemy pisać bez ryzyka nie jest powiązane z przeklętymi XD
Bo ich cel nie został