Wpis z mikrobloga

Zależy jakiej jakości jest Twój kod i czy rozumiesz te rzeczy które zrobiłeś, a nie po prostu przepisałeś pracę prowadzącego tutorial.
Junior to junior. Nie musisz wiedzieć wszystkiego. Lepiej nie wiedzieć o niektórych rzeczach i się od kogoś dobrze nauczyć niż samemu wymyślać farmazony i chodzić we mgle.
Naucz się pisać testy jednostkowe i opanuj gita. Ucz się czystego cssa i poznaj sposoby ładowania skryptów w HTML5, oraz jego semantykę. Będzie Ci
czy jak przeczytałem całą dokumentacje Reacta, znam wszystkie hooki


@Infiss: Nie ma znaczenia, co przeczytałeś i co "znasz", liczy się, czy potrafisz tego użyć. Czy jak dostaniesz w pracy taska np. "popraw bug w filtrowaniu tej tabelki w tym komponencie", to usiądziesz, zrozumiesz kod, naprawisz buga i wrzucisz do repo, a potem na produkcję.
@ponton: i czy nie będziesz nad tym siedział 10 dni rozwiązując takiego taska, którego normalny mid by zrobił w godzinę czy dwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Infiss: Ja bym cie na juniora nie wziął. Jeżeli nie dotknąłeś komercyjnych aplikacji to nie wiem na ile umiesz poslugiwac sie repo, rozwiazywac bugi i przede wszystkim czy umiesz sie komunikowac, z zespolem i klientem. Na staż OK, jakbys był lepszy od reszty.
Ja bym cie na juniora nie wziął. Jeżeli nie dotknąłeś komercyjnych aplikacji to nie wiem na ile umiesz poslugiwac sie repo, rozwiazywac bugi i przede wszystkim czy umiesz sie komunikowac, z zespolem i klientem. Na staż OK, jakbys był lepszy od reszty.


@pannkracy: a gdzie ma się tego nauczyć jak nie w pierwszej pracy xD
@rimyi: Co mnie to obchodzi, pracodawcy nie są od edukacji tylko.... pracy? Dlatego pisałem o stażu. Poza tym można developować coś opensource'owego, uczestniczyć w hackatonach, pisać coś samemu i mieć doświadczenie w narzędziach/komunikacji płynące stąd.

@Infiss: dla juniorów/stażystów kilka lat temu. Świat chce ludzi którzy wiedzą jak robić robotę, a nie ludzi którzy się tego będą uczyć. Juniorzy są niesprzedawalni + trzeba wpakować w nich mnostwo wysiłku. A jak sie
@pannkracy:

problemem pracodawcow jest wrzucanie kazdego juniora do jednego worka. junior bez expa to inny junior niz ktos kto juz od roku pracuje w projektach

a juniorem generalnie sie jest do 2 lat expa komercyjnego
@cppguy: junior to junior. Pracodawcy nie mają problemu z juniorami, tylko ze sprzedaniem juniora. Ani jeden klient w historii nie zamówił juniora, trzeba ich zawsze wciskać do projektu. Klient chce experta, kogoś kto rozwiąże jego problem. Junior nie rozwiąże niczyich problemów bo brakuje mu wiedzy i doświadczenia.

Wystarczy przerzucić ten przyklad na, powiedzmy, budowę domu: wolałbyś zatrudnić taniej ekipę która zbudowała 1 dom w ostatnim roku i tyle mają doświadczenia, czy
@pannkracy:

Junior nie rozwiąże niczyich problemów bo brakuje mu wiedzy i doświadczenia.


z ciekawosci podasz przyklady jakichs rzeczy, ktorych junior z rokiem expa nie rozwiaze, ale juz ktos z rokiem expa wiecej tak?
Co mnie to obchodzi, pracodawcy nie są od edukacji tylko.... pracy? Dlatego pisałem o stażu


@pannkracy: no to nie są od edukacji czy proponują staże bo już się pogubiłem. Może te staże są nie u pracodawców tylko u leśników?

A jak sie nauczą, to od razu oczekują podwyżek i/lub odchodzą


@pannkracy: niesamowite rzeczy, chcą podwyżek kiedy są już bliżej regulara. Powinni całować po stopach za możliwość bycia wiecznym juniorem

Ani
z ciekawosci podasz przyklady jakichs rzeczy, ktorych junior z rokiem expa nie rozwiaze, ale juz ktos z rokiem expa wiecej tak?


@cppguy: jak wiadomo rok kalendarzowy to magiczna granica, gdzie programiści zyskują nowe super moce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cppguy: żadnen z nich nie zrobi migracje skomplikowanych baz danych legacy do nowych struktur tak, żeby wszystko co stoi na starej bazie się nie posypało. Albo PoCe wysokowydajnych systemów, które tworzysz właśnie jako PoC, gdzie nie masz wystarczającego obciążenia, ale rozwiązanie musi się skalować przy wielu rzędach wielkości danych więcej.

Między zerem doświadczenia i rokiem doświadczenia jest duża odległość, ale nie na tyle duża żeby przestać być juniorem. Czyli nie jest
@rimyi:

no to nie są od edukacji czy proponują staże bo już się pogubiłem. Może te staże są nie u pracodawców tylko u leśników?


to sobie przeczytaj wątek. Wyraźnie napisałem że sugeruję staż, ale że ich nikt nie proponuje, bo nikomu sie nie chce uczyc juniorów

niesamowite rzeczy, chcą podwyżek kiedy są już bliżej regulara. Powinni całować po stopach za możliwość bycia wiecznym juniorem


rzeczy absolutnie normalne. Tyle, ze nikt nie
żadnen z nich nie zrobi migracje skomplikowanych baz danych legacy do nowych struktur tak, żeby wszystko co stoi na starej bazie się nie posypało


@pannkracy: ale żadne regular też tego nie zrobi na tyle, żeby miało to ręce i nogi

Gdybym nie pracowal w tej branzy i nie wystawial faktur to moglbys sie puszyc jaki to nie jestes madry. Oczywisce ze pcha sie juniorow jako middli, tyle ze i tak potrzebujesz