Wpis z mikrobloga

#telefony #banki #bezpieczenstwo

Tak w sumie trochę sobie przeanalizowałem bezpieczeństwo pod względem utraty karty czy telefonu i znalazłem jedną dziurę, bo jak wiadomo nie musisz odblokowywać telefonu aby móc zapłacić zbliżeniowo, chodzi o to aby był włączony ekran ale samo urządzenie może być zablokowane.

Więc jak zgubisz telefon albo ktoś ci ukradnie to ktoś bez problemu może zrobić sobie zakupy. Troszkę poczytałem. I jest tabela dla całego świata jakie są odgórne limity kwotowe w danym kraju na transakcje przy zablokowanym telefonie. W Polsce wynosi on 100zł. Czyli w najgorszym przypadku traci się tą stówę, ale i tak bardzo łatwo jest ją stracić.

I posiadając #samsung nie ma opcji jej zmiany, nie można ustawić telefonu tak aby płatności zbliżeniowe wymagały odblokowanego telefonu. Gdzie według google telefon taką opcję powinien mieć, a jak nie ma to sugerują zaktualizowanie telefonu. Posiadam androida 13 i jest to najnowsza dostępna wersja.
Czy posiadacze innych marek mają opcję zabezpieczenie się w ustawieniach NFC, coś ala płatności przy zablokowanym ekranie?

Jedyne co proponuje smasung to zapłać otwartą aplikcją, co zabiera sens płatności telefonem, czyli nie nurkowanie gdzieś w ikonach skakanie ekranami i otwieranie aplikacji. Wtedy wygodniej jest po prostu kartą.
  • 9
  • Odpowiedz
chodzi o to aby był włączony ekran ale samo urządzenie może być zablokowane.


@r5678: który złom tak ma? Bo wszystkie które użytkowałem wymagały odblokowania telefonu

na transakcje przy zablokowanym telefonie. W Polsce wynosi on 100zł.


@r5678: to limit na transakcję bez pinu a nie na zablokowanym telefonie

Czyli w najgorszym przypadku traci się tą stówę, ale i tak bardzo łatwo jest ją stracić.


@r5678 to cię zmartwię ale 10x 100PLN
  • Odpowiedz
  • 0
który złom tak ma? Bo wszystkie które użytkowałem wymagały odblokowania telefonu


@Bad_Wolf: S20FE, Xiaomi MiMix 3 też wymagał aby podświetlenia ekranu a nie odblokowania.

to limit na transakcję bez pinu a nie na zablokowanym telefonie

to cię zmartwię ale 10x 100PLN też przejdzie


@Bad_Wolf: Nie, to limit na transakcje na zablokowanym telefonie.
r5678 - >który złom tak ma? Bo wszystkie które użytkowałem wymagały odblokowania tele...

źródło: Screenshot_20230228_235432_Chrome

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Szumrzeczny: Na razie rozwiązałem tą dziurę, aktywując płatności zbliżeniowe BLIK i zrobienie z tego domyślnej formy płatności, Niby działa tak samo jak karta, ale musisz odblokować telefon. Jutro będę testował ;)
  • Odpowiedz
zacznij dedykowanej apki banku.


@Bad_Wolf: łatwo powiedzieć. Apka baku miała hce, ale po pierdylionie narzekan bananowych frajerów włączyli gpay. To księgowi policzyli że się własnego systemu w apce nie opłaca utrzymywać.
  • Odpowiedz