Wpis z mikrobloga

Siemanko

Pytanie do złotych rączek.

Mam taką baterię jak na zdjęciu, pokrętłem ustawia się przepływ na słuchawkę, deszczownicę i kranik na dole.



Problem jest taki, że woda nie leci tam gdzie powinna tylko na wszystkie media, w tym najbardziej na kranik na dole. Wydedukowałem, że musi być jakaś uszczelka w środku, pytanie jak się do niej dostać i co to za uszczelka? ????????????????



Bardzo proszę o radę ????????????



#majsterkowanie #pytanie #pytaniedoeksperta #problem #hydraulika
Pobierz Tomek990 - Siemanko

 Pytanie do złotych rączek.

 Mam taką baterię jak na zdjęciu, p...
źródło: 20230228_075847
  • 19
@Tomek990: na 100% musisz podważyć tą małą, okrągłą zaślepkę i pod nią będzie śrubka na imbus. Potem ciągniesz do siebie gałkę i masz już łatwy dostęp do przełącznika funkcji. Niby można go wykręcić na zamkniętej baterii, ale lepiej zakręcić wodę przy licznikach, bo łatwo zahaczyc o mieszacz. Ta bateria, to tani chińczyk, więc możliwe, że nie dokupisz tej części, ale najpierw ją wykręć i pomierz dokładnie, a potem się poszuka.
@Tomek990: w zwyklych bateriach mialbys szesciokat po zewnatrz do wykrecenia tego, tutaj nie mam pojecia jak to ruszyc.
Gdybam ze powinno dac sie jakos wykrecic, moze srubokretem probowac przekrecic opierajac o te wystajace wasy (pic rel). Albo jest to jakas zawleczka i ona wyjdzie pozwalajac wyjac zaworek.

Jednak rownie dobrze moze to byc jednorazowka, nie do rozebrania bez rozpieprzenia obudowy.
Pobierz PurpleHaze - @Tomek990: w zwyklych bateriach mialbys szesciokat po zewnatrz do wykrec...
źródło: image_2023-02-28_135120637
@Tomek990: psiknij czymś po obwodzie, zostaw na jakiś czas, a potem przyłóż śrubokręt w kierunku wykrecania do jednej z wypustek i postukaj czymś.
Jesteś w stanie zmierzyć średnicę tego pierścienia? Ułatwi to szukanie glowicy. Ta bateria ma trzy wyjścia: słuchawka, deszczownia, wylewka od dołu?
@Tomek990: to pewnie tam w środku siedzi coś jednorazowego. To jest firmą Yoka, czy coś innego, co podobnie wygląda? Jakbym kiedyś musiał montować coś budżetowego, to warto wybrać coś, gdzie firma ma takie podejście do klienta.