Wpis z mikrobloga

#pytanie Mirki od #komputery tak się zastanawiam nad upgrade komputera.
Co obecnie mam: Ryzen 5 2600 na mobo MSI x470 gaming plus + 4xDDR4 8GB, Radeon RX 5700XT + kilka dysków (1 hdd 3 ssd) całość zasilana Thermaltake 530W 80+ Bronze.
Chcę włożyć tam Ryzen 9 5900x, płyta obsługuje po update biosu, jednak zastanawia mnie sekcja zasilana na płycie, powinna wytrzymać.
Ale co z zasilaniem? Zasilacz dobry ale już z ponad 5 lat ma. Wypadało by zmienić?
Tak samo z chłodzeniem, obecnie jest tam Fortis 3 od SilentiumPC.
  • 2
@LostHighway: Płyta na chipsecie x470, więc ze stabilnością sekcji zasilania powinno być ok. I powinno wystarczyć zasilanie na 8 pinach (bo ta płyta ma dla proca możliwość podpięcia 8+4, ale to jakbyś cuda chciał wyczyniać z overclockingiem)

Jak dla mnie to zasilacz masz na styk jak na obecny konfig, więc to pierwsze co bym wymieniał - szczególnie jeśli planujesz przeskoczyć na 5900x, a zasilacz ma już swoje lata.

Dałbym minimum jakiegoś
Seasonica 650W 80+ Gold

@WaveCreator: Trochę kosztuje ale to w końcu Seasonic. Aż sobie sprawdziłem w kalkulatorze Niby 530 da radę ale tak jak mówisz, ma swoje lata.

Co do mobo to znalazłem taką recenzję: https://www.anandtech.com/show/12990/the-msi-x470-gaming-plus-review/9
narzekają tam na cudaczoną sekcję zasilania.

OC nie zamierzam robić, chcę mieć tylko szybki i stabilny sprzęt do wirtualizacji i dev (dużej ilości dockerów) bo teraz to działa ale chciałbym lepiej : )

Dzięki za
LostHighway - >Seasonica 650W 80+ Gold
@WaveCreator: Trochę kosztuje ale to w końcu S...

źródło: outervision.com_power-supply-calculator

Pobierz