Wpis z mikrobloga

#zakolak #zakola #lysienie
Elo bracia zakolaki,
będę szedl w następnym tygodniu pierwszy raz do trychologa i chciałbym się przygotować pod względem badań by nie iść tam by mi wystawił gówno skierowania na jakieś podstawowe badania
Stąd moje pytania jakie badania z krwi mam sobie zrobić?
Moja specyfikacja to:25 lat, zakolak lvl 4 bo od tylu już je zauważam
W necie czytałem że warto zbadać takie rzeczy jak:
TSH, FT3, FT4, ATPO I ATG, ferytyna, witamina d3, b12, cynk
Hormony: teść, androstedion, estradiol, progesteron, prplaktyna

Ostatnio robiłem na hormony ale w innym celu-by wbijać teścia w dupe he he i wiem że koszt średni jednego wskaźnika to 30 cebulionow, nie chciałbym płacić zbyt dużo

Pytanie:
Co z tego co wymieniłem robić, a co olać? co dodatkowo?

tradycyjna morfologię robiłem miesiąc temu
  • 7
@Hurry_up

"Co z tego co wymieniłem robić, a co olać?",

Olac wizyte u trychologa. Przejrzec tag lysienie na wykopie 2 tyg wstecz. 99 proc lysienia u mezczyzn to lysienie androgenowe, Te badania gowno ci pokaza. Jesli wypada wg wzorca lysienia androgenowe to idzie sie po recepta na finasteryd do dermatologa / online / rodzinnego albo pryska RU58841. Trycholodzy to scam i zeruja na nawiniakach i ludziom z kompleksami obiecujac efekty po dzialaniach
@Hurry_up: Taki pakiet badań, a brak testu poziomu DHT. Badanie poziomu DHT jest drogie ~100zł za test, więc jak nie chcesz wydawać kasy to olej.

Nie sugeruje, że powineneś zrobić, bo wysokie serum DHT to nie jest odpowiedź na pytanie skąd łysienie (choć zazwyczaj jedno koreluje bezpośrednio z drugim). Choć w kontekście utraty włosów to koledzy wyżej już wyjaśnili - trycholog to scam, recepte ogarnij online, a za koszt wizyty u
@Hurry_up: Starta pieniędzy i czasu, nic ci to nie da w walce z łysieniem, a i jeszcze dodam trycholog to nie lekarz więc nie wypisze ci recepty na fina jeśli byś chciał.

Badania hormonów mogą mieć sens jeśli chcess zobaczyć czy możesz mieć potencjalne uboki przed blokerem dht lub żeby sprawdzić jak zmieni się profil hormonalny po zastosowaniu blokerów. Jak dla mnie taka wiedzą była mi zbędna,ale to od ciebie zależy.
@essos: a przez ostatnie złe doświadczenie z wbijaniem teścia w nogę co przez tydzień nie dawało mi chodzić normalnie :D i z ciekawości czy jest tak jak piszecie

Wczoraj byłem i wykop miał racje, wykop prawdę przewidział, trycholodzy to scam. Dobrze, że wizyta kosztowała tylko 60zł. typiara próbowała mi wcisnąć szampon za 110zl i krople do wcierania za 250 oraz mezoterapie za 450zł oraz jakieś tabsy o roślinnym pochodzeniu za 250zł
Dobrze, że wizyta kosztowała tylko 60zł. typiara próbowała mi wcisnąć szampon za 110zl i krople do wcierania za 250 oraz mezoterapie za 450zł oraz jakieś tabsy o roślinnym pochodzeniu za 250zł za opakowanie które starcza na miesiąc XDDD


@Hurry_up: Ja pierdziele, czyli jednak to prawda z tym wciskaniem swoich poduktów... ostatnio tez mi to ktos pisa, ale myslalem ze ktos przesadza i ze tylko leją wode i polecają kupowanie wcierek i