Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań odnośnie makumby z konopi siewnej/włóknistej
1. Czy trzeba dekarboksylować susz w piekarniku? (gotowe susze dekarboksylowane są o wiele droższe...)
2. Jaka firma najlepsza? Czy nadadzą się nawet te herbatki konopne?
3. Ile mleczka i suszu, jak długo gotujecie? Już mniej więcej znam przepis i różne kombinacje, ale jestem ciekaw waszych sposobów

Na hajpie czytałem też że można w czekoladzie rozpuścić i wyjdzie sztos - szybciej, wygodniej i pewnie smaczniej

Lektury dla ciekawych
https://wykop.pl/wpis/64192993/dla-wszystkich-ktorzy-szukaja-tanszej-alternatywy-
https://wykop.pl/wpis/65752865/okej-post-kieruje-do-wszystkich-ktorzy-kupuja-hemp
https://hyperreal.info/talk/konopie-siewne-przemyslowe-wlokniste-temat-ogolny-t71002.html

#wykopjointclub #narkotykizawszespoko smakosze #hempshot #greenout pewnie też są ciekawi xD
  • 11
  • Odpowiedz
@Timolol Kup dużo suszu cbd jakiegoś taniego. 50g już powinno mocno zadziałać. Zmiel to, wsyp do mleka i goduj na małym ogniu 30 minut. Możesz dodać trochę masła. Na końcu dodaj kakao.

Możesz też na początku gotować susz w wodzie jakiś czas żeby się pozbyć chlorofilu, ale to nie jest konieczne.
  • Odpowiedz
@Timolol: Kombinat Konopny, bierzesz susz dekarboksylowany, taka konkret makumba minimum z 40-50g takiego suszu. Mleko i suszyk do gara, 300-400ml mleka i najmniejszy ogień na palniku lub najniższa moc na płycie. Gotuje do 45 minut, cedzę przez rękaw filtracyjny. W teorii takie mleczko to 100mg thc licząc 0.2% lub 150mg licząc 0,3%. W praktyce możemy liczyć nawet do -10% straty w mleczku ale to nadal i tak duża liczba nam zostaje
  • Odpowiedz
  • 0
@C00mpel: właśnie wiem że susz z kombinatu byłby najlepszy, ale jest strasznie drogi. Pewnie w podobnej cenie/efektywność wyszłyby hempszoty. Co nie zmienia faktu że wypróbuję

Mam jakąś herbatke z naturawita, zapewne jakość gorsza ale 10zl za 50g. Poeksperymentuję różne kombinacje min. z dekarboksylacją i bez ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Timolol: Tutaj bym uważał, bo mimo wszystko ta herbatka to w 100% liście i łodygi , które no w porównaniu do kwiatostanów wyglądają marnie pod względem zawartości thc. Dlatego taka makumba może nie zadziałać.
  • Odpowiedz
@C00mpel Gdy jeszcze susze cbd nie były bardzo popularne, to robiłem z takiej herbaty (100g, liście i kwiatostany siewnej) masło i działało. 1/3 masła działała dobrze.
  • Odpowiedz
@Timolol:
Taka paka u mnie w zielarskim 9ziko
Mielisz, na 35min do piekarnika na 110stopni;
Potem do ~3/4 litra mleka 3,2% na 2h z łyżką masła pod przykryciem, ja ustawiam garnek z mlekiem na garnku z wodą, żeby nie przyjarać, mieszać co jakiś czas
Smak nie jest najlepszy, można wcześniej zalać susz wrzątkiem, aby wypłukać chlorofil, ale tego nie robiłem, za to wrzucałem pół tabliczki milki i było lepiej
Filtruję to
Capke - @Timolol: 
Taka paka u mnie w zielarskim 9ziko
Mielisz, na 35min do piekarnik...

źródło: spa-konopie-ziele-z-kwiatostanem-50-g

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Capke: dokładnie z tej zrobiłem wczoraj. Zmieliłem w blenderze, płukałem 3x, nie dałem wcześniej do piekarnika.
Smak o dziwo „dobry”, dodałem kakao i słodzik. Działanie zauważalne ale myślę że musiałbym z dwóch zrobić xD
  • Odpowiedz
@Timolol: spróbuj przepuścić to wcześniej przez piekarnik, pierwszy raz też tego nie robiłem, a jak nie pyknie to wal dwie paki xd
  • Odpowiedz