Wpis z mikrobloga

#devops #programowanie #programista15k #chmura #cloud #aws

Mirki, mam możliwość dobrania sobie szkoleń z AWSa ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko nie wiem na co się zdecydować, zajmuje się devopsowaniem więc trochę stawiam infry w chmurze czasami, czasami się zdarzy napisać jakąś lambdę albo mniejszy serwis działający z bucketami, lambdą itd, też zajmuję się CI/CD

Do wyboru mam takie ścieżki.

Architect: aws certified cloud pratictioner exam -> aws certified solutions architect - assosciate exam -> aws certified solutions architect - professional exam

Developer: aws certified cloud pratictioner exam -> aws certified developer associate exam

Operator: aws certified cloud pratictioner exam -> aws certified solutions architect - assosciate exam -> aws certified sysops administrator associate exam

Na który opłaca się najbardziej zdecydować w moim wypadku przy scopie zadań, które robię? Tam po drodze będą też szkolenia z terraforma itd w każdej z tych ścieżek.
  • 3
@Need: pierwsza albo trzecia ścieżka, z tym, że profesjonalne certy są podobno już serio trudne i złożone, więc może lepiej dwa associate certy, a później architect?
@Gennwat:

Hmm, muszę dopytać jak to jest wtedy z tymi ścieżkami. Tak naprawdę gdybym wziął sobie Operator to wtedy, żeby dorobić Architect to zostaje mi jeden kurs, bo reszta ścieżki się pokrywa. To może jest jakiś pomysł.