Wpis z mikrobloga

Fani Janna porównują wyniki tegorocznych krajowych preselekcji do ESC z 2016 roku i krytykują wygraną Jamali w 2016 roku, mówiąc, że widzowie europejscy woleli zwycięstwo Rosji i jurorzy nie powinni decydować o tym, kto wygra konkurs/preselekcje. Jestem ciekaw, czy zgadzacie się z taką tezą...

#eurowizja #ankieta #kiciochpyta #rosja #ukraina

Kto powinien wygrać ESC w 2016 roku:

  • Ukraina (wyżej u jurorów) 45.8% (27)
  • Rosja (wyżej u widzów) 54.2% (32)

Oddanych głosów: 59

  • 10
@Roger_Casement: To raczej sytuacja porównywalna do tegorocznych preselekcji na Litwie, gdzie też był remis po głosowaniu jurorów i widzów, ale regulamin dawał w tej sytuacji pierwszeństwo jurorom. Jamala w 2016 była druga u jurorów i u widzów, zdecydowała o zwycięstwie matematyczna różnica punktów.
@Roger_Casement: Źle się wyraziłam, chodziło mi, że ustawiono regulamin w ostatniej chwili tak, żeby Blanka wygrała za wszelką cenę, nawet jakby zdarzył się remis. Na Eurowizji w takiej sytuacji decyduje televoting. Ogólnie to głosowanie TVP jest mętne jak woda w kiblu (°°
@Green81: Ależ oczywiście, że można porównywać, fani Janna uważają, że głos widzów jest ważniejszy i dlatego w 2015 roku konkurs powinny wygrać Włochy, a nie Szwecja, zaś w 2016 roku Rosja, zamiast Ukrainy (a w 2019 Holandia powinna przegrać z Norwegią).

Tak samo w 2017 roku nasze preselekcje wygrała Moś, mimo, że widzowie chcieli kogoś innego. Rozumiem, że skoro jest taki hejt na Blankę, to popierasz też hejt na Kasię Moś,
@Roger_Casement: Bez zastanowienia Rosja i Sergey była lepsza ale wiadomo to nie jest konkurs na najlepszą piosenkę tylko wygrywa kraj który jest akurat w "odpowiedniej chwili". PS. Nie tyczy to Polski bo co by się u nas nie działo albo jakbyśmy nie pomagali innym krajom to i tak dostajemy najmniej punktów xd
@Roger_Casement: wiadomo że rosja, głosy jurorów w ogóle nie powinny byc brane pod uwagę. Az sobie tę piosenke rosji odświeżyłam i nawet zapadła mi w pamięci. Taka kiczowata ale mimo wszystko w pozytywnym sensie XD Ukraina z 2016 to były dla mnie jakies jaja ze wygrała.
@OstatniZnak: U jurorów wygrała Australia, ale Ukraina dostała od nich na tyle punktów, by ostatecznie wygrać z Rosją, mimo, że widzowie postawili na pierwszym miejscu zdecydowanie Rosję.

Tak samo było w 2019, gdy Holandia nie wygrała ani u jury, ani telewidzów, zaś faworyt widzów był chyba 18 u jury, to tak jak gdyby u nas Jann był jeszcze niżej u jury, jakieś 7 miejsce...