Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad rozpoczeciem przygody z drukiem 3D. Mam już doświadczenie z GCodem. Posiadam ploter laserowy i kilka projektów mam za sobą. Takie pytanie czy drukarka Artillery Hornet jest warta uwagi na początek? Biorę pod uwagę budżetówki, bo nie wiem czy mi się to spodoba czy nie. A cena nie wydaje się wygórowana. co o niej myślicie. Warta zachodu czy lepiej Endera 3 V2?

#druk3d #drukarki3d #elektronika
  • 20
@sirgorn: Wymagań na razie nie mam dużych, bo chce rozpocząć przygodę z drukiem. Trudno mówić w tym momencie o czymkolwiek. Też widziałem tą recenzje, dlatego ją rozważam.

@bsl To fakt Ender ma duże zaplecze ale jest o te kilka stówek droższy. Mi chodzi o w miarę niski próg wejścia w razie czego, gdyby mi to nie siadło. Mniejsze koszty bym poniósł.
@MxS89: Ja polecę Kingroon KP3S. Trochę mniejszy, ale ma sporo fajnych rozwiązań (linear rails, direct drive, magnetyczna podkładka), więc w razie czego nie trzeba w niego dużo doinwestowywać. Da się znaleźć w podobnych pieniądzach jak się zamawia z zagranicy, a w Polsce też się kupi poniżej tysiaka.
@MxS89: nie znam tej drukarki. Jeżeli jest ekran dotykowy to ucinasz sobie opcje zmiany firmware na inne niż to dostarczone przez producenta. A czasami szkoda
@matiJ: dzieki! narazie mam wspaniały start, a juz myslalem ze bedzie kombinowanie z poziomowaniem łoża. w sumie zapytam jako n00bek, jak moge przecisnać troche filamentu ? widzialem ze na klipperze jest taka funkcja ze np wysuń 20cm filamentu,
@Berud: są dwie opcje. Albo z ekranu gdzieś w zakładce "Move" będziesz miał ruch extrudera (pamiętaj, że musi być zagrzany) albo podłączasz do kompa i programem repetierhost. Wyszukaj na YT Artur Pietrzak kalibracja extrudera. Gość fajnie to pokazuje