Wpis z mikrobloga

Cześć, dawno mnie nie było i już raczej nie będzie ponieważ, od kiedy wykop zmienił swój wygląd (a wykop mobilny przestał działać) stwierdziłem że to dobry moment aby porzucić ten serwis i czas poświęcić na naukę j. francuskiego, samorozwój i życie osobiste.
No ale do rzeczy...
W styczniu wyjechalem do pracy we Francji jako spawacz, wrzuciłem wpis (jeszcze na starym mikroblogu) który miał sporo plusów i komentarzy. Dziękuję wszystkim za życzenia powodzenia i niektórym za chęć pomocy jak by coś poszło nie tak.
Wszytsko się ułożyło, francuski wchodzi jak masełko w bagietke, pieniądze są w miarę przyzwoite, problemy z współlokatorem alkoholikiem się rozwiązał.
Wrzucam więc jako #ciekawostka wykres kosztów życia we Francji.
396,89 € to mój łączny wydatek na życie. (40 dni)
średnio na dzień 9,92 €
minimalna krajowa netto we Francji: 8.79 € /h.
Teraz to pokazuje jaka sytuacja jest w Polsce...
W kategorii Inne wrzuciłem rzeczy takie jak termos, krem uv, ołówek, torby na zakupy, puszkowane jedzenie np. Kukurydza.
Zbierałem każdy paragon przez 6tygodni mojej pracy. (zdj w komentarzu) a wydatki typu WC na autostradzie lub herbata z automatu zanim nie kupiłem termosu wpisywałem na telefonie (kategoria inne)
Większość zakupów robiłem w #lidl bo jest tam najtaniej.
Aha. I chyba dość istotne. Nie wypiłem ani kropli alkoholu, nie palę papierosów. Moje używki to czipsy i słodkie xD z których jak widać po wykresie muszę ograniczyć. Przyjechałem tu po doświadczenie i pieniądze które w przyszłości chce wykorzystać do założenia swojej działalności, nie przyjechałem tu chlać jak inni Polacy
#emigracjawykop #pracaspawaczamnieprzeistacza #gotujzwykopem #inflacja #francja
zt_im - Cześć, dawno mnie nie było i już raczej nie będzie ponieważ, od kiedy wykop z...

źródło: Screenshot_20230226-110051_Messenger

Pobierz
  • 9
@zt_im: jaką metodą spawasz i co?
Ile masz zawodowego doświadczenia?
Dlaczego nie wybrałeś Niemiec, skoro tam minimalna jest chyba wyższa i bliżej do PL?
Jakie ponosisz koszty mieszkaniowe?
@lordmatiz: tylko wyżywienie liczyłem bo "kwatera" opłacona przez szefa.
@neeet tig, stal nierdzewna pod automatykę, półtora miesiąca doświadczenia. Wybrałem Francję bo taka akurat oferta siadła z najwyższa stawka godzinowa. Co z tego że bliżej do Polski jak co weekend do domu nie wracam.
@speedygonzales1 tak, z kompletnym zerem. Książka francuski nie gryzie z edgarda, duolingo Premium i fiszkoteka do indywidualnej nauki.