Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #jakieauto #auto #zakupauta
Cześć,

przymiarki do zakupu auta, budżet powiedzmy 60k, wymagania:
- benzyna/hybryda, ewentualnie z LPG;
- sedan, kombi lub SUV
- zadowalająca ilość miejsca w środku, dobrze jakby chłop 185cm usiadł sam za sobą
- grzanie lusterek, komplet czujników parkowania,
- kamera cofania, czujnik martwego pola (ale to jako ficzer, nie mus)
- sensowne wyciszenie żeby można było w miarę komfortowo jechać autostradą/eską
- jedzone głównie w mieście, krótkie odcinki po ok 15min typu przedszkole, praca itp. i raz na jakiś czas trasa 150km w jedną stronę, czasem wyjazd wakacyjny

Na razie w oko wpadły mi
Octavia 3 1.4/1.5 TSI
Hyundai ix35/kia sportage 1.6
Astra j/k 1.4 turbo
Kuga 1.6 Ecoboost
  • 26
  • Odpowiedz
  • 0
@virusriddle jak krótkie odcinki, to LPG się średnio opłaca, ja mam 5 km do pracy i jak jest temperatura w okolicy zera to LPG włącza mi się na 3/4 trasy.
biorąc pod uwagę amortyzację i serwis to jak wszystko policzysz to potrzebujesz przebiegu min 15k rocznie i to dłuższe trasy, żeby mieć oszczędności
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

co ma nadwozie z tym wspólnego?


@programista15cm: dużo

Ja mam 1,8 metra, i sprawdzałem nowe samochody typu cla/giulia to nad głową miałem max 3 cm luzu, a siedzenie kierowcy było ustawione pode mnie, gdzie mam bardzo je podciągnięte do przodu
  • Odpowiedz
  • 1
@programista15cm: @s---k a tam gadanie. Siedziałem sam za sobą spokojnie w Octavii sedan, kudze, ix35 i sportage. W nowym Leonie też (ale to nie ten budżet a poprzednia wersja jest mniejsza ponoć)

@UnitrA dlatego LPG to opcja w sensie jeśli auto ma już założone to ok ale sam nie planuje zakładać

@inzynier_robert mam odblokowane a przynajmniej robiłem to x razy już... Zaraz spróbuję znowu.

@programista15cm nie wspomniałem ale tak auto będzie
  • Odpowiedz
dlatego LPG to opcja w sensie jeśli auto ma już założone to ok ale sam nie planuje zakładać


@virusriddle: i prawidłowo. Tak się zawsze najbardziej opłaca finansowo. Najwyżej w życiu jeden wtryskiwać wymieniłem,a mam prawie pół miliona na LPG .

Ja mam w garażu podziemnym 11 stopni przy -20 na zewnątrz. Jak wracam koło 23 to o 9 rano silnik 3.0 w e39, temp jest nieco ponad min ... Zazwyczaj zanim
  • Odpowiedz
@Maloatencyjnyniebieskipasek:
ocavia 1.5 z 2017 roku .
dsg przy niecałych 80000 nie sprawia kłopotów przez 99% czasu gładko zmienia biegi, raz na jakis czas zdazy sie szarpniecie przy jakichs dziwnych manewrach. olej zmieniony przy 60000 i poki co smigam bez problemów
z awaryjnosci to wymieniałem tylko panel sterowania szybami na gwarancji. mozliwe ze costam nakapało. i wada fabryczna skory na kierownicy, szybko sie zdarła, tez mi zrobili na gwarancji. No i
inzynier_robert - @Maloatencyjnyniebieskipasek: 
ocavia 1.5 z 2017 roku .
dsg przy ni...

źródło: unnamed

Pobierz
  • Odpowiedz
@virusriddle: Eeee chyba trochę przesadzasz. Duster to w 100% współczesne auto na francuskim, więc przyjemnym zawiasie. Chcesz lepszych doznań to musiałbyś szukać czegoś w segmencie E. Poniżej tego, bez różnicy co wybierzesz będzie podobnie, a wszystko będzie orbitować wokół tematu kosztów eksploatacji - i tu wiadomo co wygrywa.
  • Odpowiedz