Wpis z mikrobloga

Dziś mam dla Was kolejną fotorelację, tym razem z obiektu, który odwiedziłem w 2015 r.
Dwadzieścia kilometrów od centrum Warszawy, w Konstancinie-Jeziornie znajduje się największy w województwie mazowieckim i najlepiej zachowany zespół obiektów zakładów papierniczych. Papiernia zbudowana została pod koniec XVIII w. z inicjatywy barona Jana Kurtza, który zdobył przychylność króla Poniatowskiego. Był to jeden z najstarszych zakładów papierniczych w Polsce i pierwszy na terenie Mazowsza. Wyrabiano tu liczne gatunki papieru o różnej jakości, także tej najwyższej, porównywalnej z papierem zagranicznym. Na tym papierze rząd powstańczy emitował także „bilety skarbowe”, pierwsze polskie pieniądze papierowe.
Był to jeden z najstarszych zakładów papierniczych w Polsce i pierwszy na terenie Mazowsza. To tutaj wyprodukowano papier, na którym została spisana Konstytucja 3 maja.
Fabryka obecnie, nie jest do końca zapomniana. Kilka firm wynajmuje tam hale do swoich działalności. Były nawet tam organizowane fotospacery, w których miałem okazję uczestniczyć. Obiekt co jakiś czas wykorzystywany jest także do różnych produkcji filmowych.
Dziś obiekt jest w tragicznym stanie, ale wkrótce może się to zmienić. Zabytkowe zabudowania dawnej papierni zostaną wyremontowane i zmienią się w hotel, którego infrastruktura będzie przypominać swego rodzaju małe, nowoczesne miasteczko.
Jestem bardzo ciekawy jak w rzeczywistości będzie wyglądała stara fabryka papieru w Konstancinie, jak już dostanie drugie życie. Pojawiły się już pierwsze wizualizacje. Obiekt odwiedziłem w 2015 r. i z chęcią przyjadę tam po całej inwestycji, aby zrobić serię zdjęć "kiedyś i dziś".

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
Pobierz nightmeen - Dziś mam dla Was kolejną fotorelację, tym razem z obiektu, który odwiedzi...
źródło: DSC_0313p-1180x787
  • 21
Przed aktualizacją serwisu dodając swoje znalezisko i wołając przy tym kilka tysięcy zainteresowanych Mirków, bywało tak, że wpis lądował po godzinie na Głównej z płomieniem. Dziś robiąc to samo, nie ma praktycznie żadnej reakcji. To aż nieprawdopodobne jak spadł ruch na tym serwisie, no chyba, że powiadomienia nie działają, ale ponoć są już naprawione :/
#wykop
To aż nieprawdopodobne jak spadł ruch na tym serwisie,


@nightmeen: to nieprawdopodobne że białkov mając wieloletnie doświadczenie w branży programistycznej i nawet majac własną firmę z programistami wypuścił tak niedopracowaną aktualizacje serwisu. Kunszt na miarę pissowsich miernot od których brał dotacje